Rodzinna wielkanoc

Chyba każdy chce przeżyć czas Wielkanocy najlepiej jak potrafi. W tym roku świętowanie tego wydarzenia będzie inne niż do tej pory. Odbędzie się w naszych domach, w naszych rodzinach.

Właśnie u drzwi naszego mieszkania, tak jak kiedyś u bram Jerozolimy, stanie Pan Jezus. Chcemy Go rozpoznać i zaprosić do siebie, aby z nami zamieszkał.

 

 

Jak przeżyć ten czas?

Przede wszystkim zaplanuj go dobrze i znajdź w nim miejsce dla siebie i dla rodziny, a my pomożemy ci je dobrze wykorzystać.

Chcąc uczestniczyć w projekcie Rodzinna Wielkanoc, każdego dnia odwiedzaj naszą stronę. Znajdziesz na niej ciekawe teksty, różne filmiki oraz aktywizacje, które poprowadzą Cię do ważnych wydarzeń i pozwolą doświadczyć bliskości Pana Jezusa w codzienności Waszej rodziny.

Zwróć uwagę na boczny czerwony pasek – to bieg wydarzeń, w których chcemy uczestniczyć. Większość z nich jest zablokowana, ponieważ one dopiero będą miały miejsce. Każdego dnia będziesz mógł zerknąć, co się dzieje właśnie dzisiaj oraz wrócić do tego, co było wcześniej.

Popatrz na górny lewy róg monitora – te trzy kreseczki to dodatkowe menu, dzięki któremu będziesz na bieżąco z czasem transmisji online! Tak – każdego dnia będziemy łączyli się na żywo, abyś mógł w swoim domu przeżywać liturgię Wielkiego Tygodnia. Znajdziesz tam również dodatkowe materiały, jeśli będzie ci mało! Warto z nich skorzystać!

Najważniejsza jednak jest strona główna. Podzielona jest ona na kilka paseczków, które sugerują, kiedy najlepiej zobaczyć ukryte pod nimi treści. Wystarczy kliknąć. To jednak od Ciebie będzie zależało, w jakich godzinach do nich zerkniesz i czy będziesz zaglądał tam kilka razy w ciągu dnia, czy – nie mogąc sobie na to pozwolić – odkryjesz je wszystkie na raz.

Jerozolima

Bramy Jerozolimy niebawem zostaną otwarte!

Jak w każdym mieście toczy się tam normalne życie – jest gwarno. Ludzie mijają się, przechodząc wąskimi ulicami. Kwitnie handel. Czasem ktoś się pokłóci i głośniej krzyknie na siebie. Wielu kieruje się w stronę świątyni, aby pomodlić się w tym świątecznym czasie.

Wtedy właśnie zaczynają dziać się niezwykłe rzeczy. Wszystko się zmienia, gdy u bram Jerozolimy staje Pan Jezus…