Schodzimy na ląd!

Początek

Taki to początek znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie.

J 2, 11

Poranek ze Słowem

W końcu dopłynęliśmy do upragnionej wyspy, na której ukryty jest nasz skarb. Wiemy czego szukamy – to Eucharystia, ale czy znamy wartość tego skarbu? Doskonałym wprowadzeniem do tego jest dzisiejsze Słowo Boże i komentarz do niego… zapraszamy!

Ciekawe co na to młodzież? Dzisiaj gościmy na naszej wyspie Kasię, która opowie o… początkach i o tym, że warto!

 

Przedpołudnie odkrywców

W wielu wydarzeniach naszego życia ważne jest to jak je zaczynamy. Schodząc na wyspę trzeba się dobrze rozejrzeć, zlokalizować się na mapie i obrać właściwy kierunek, zadbać o swoje bezpieczeństwo, itd. Podobnie jest z Mszą św. Zapamiętaj, że nie warto przychodzić na nią na ostatni moment, a co gorsza się spóźnić. Można wtedy nie docenić wartości ogromnego skarbu, jaki zostawił nam Pan Bóg. Trochę więcej opowie o tym ks. Krzysztof.

GRA INTERAKTYWNA

Czas wyruszyć w drogę! Czeka nas interaktywna gra z super ciekawymi nagrodami! (EnergyLandia, Escape Room, gry planszowe). Czy podejmiecie się tej niezwykle ciekawej przygody i podążycie za Poszukiwaczem Tomkiem? Wpierw przeczytajcie uważnie regulamin, to bardzo ważne! No więc do dzieła!

Zasady gry

Zadanie 1

Tomek wraz z rodzicami postanowił wybrać się na wyprawę na wyspę. Szybko spakował swój plecak zabierając najpotrzebniejsze rzeczy. Znajdź w labiryncie drogę do wyspy, a odgadniesz, co takiego zabrał ze sobą 🙂 Wypisz po kolei wszystkie przedmioty, a jeśli nazwanie któregoś sprawi Ci trudność, pomocna okaże się załączona legenda 🙂

Labirynt

Zadanie 2

Podczas podróży statkiem Tomek znalazł taki oto, stary klucz.

Niestety podczas zamieszania w trakcie schodzenia na ląd klucz się zawieruszył. Czy potrafisz pomóc Tomkowi odnaleźć go na obu poniższych obrazkach? Jeśli uda się Wam to trudne zadanie – prześlij mailem, wraz z innymi odpowiedziami (zgodnie z regulaminem), zdjęcia z wyraźnie zaznaczonym kluczem.

Zadanie 3

W czasie naszej podróży mówimy sporo o Eucharystii. Na przestrzeni dziejów wielu mądrych ludzi też mówiło na ten temat. Ułożyliśmy ich wypowiedzi, ale niestety ktoś nam je pomieszał. Czy uda się Wam dopasować słowa do osób, które je powiedziały? Wysyłając odpowiedzi do tego zadania wystarczy napisać cyfrę z odpowiednią literką, np. 1c, 2e, 3f, itd. Koniecznie podziel się z nami wrażeniami po ich przeczytaniu odwiedzając nasz fanpage. Skomentujcie, które z nich najbardziej Wam się podobają i dlaczego? Najciekawsze komentarze nagrodzimy kubeczkami Holyweek!

Zadanie 4

Posłuchaj uważnie porannego rozważania i napisz, co jest drogocennym skarbem i perłą dla rodziny według Marii i Krzysztofa?

Twórcze popołudnie

Dotarliśmy na wsypę! Nie możemy zapomnieć tego, co spotkało nas na głębi oceanu. To ważne doświadczenie, o którym może nam przypominać własne akwarium w słoju. Niedawno tworzyliśmy taki las w słojach, więc będzie do kompletu. Do dzieła!

Przygotowując wasze słoiczki posłuchajcie naszego Holyweekowego hitu! To hymn naszej wyprawy. Warto się go nauczyć. Zapewne przyda nam się do jakiegoś fajnego konkursu 😉 ćwiczcie zatem 😀

Formacyjny wieczór

Ahoj! Czy wiecie, co może oznaczać to zawołanie? Czy to tylko zwykłe „cześć” na morzu? Przywitanie to można rozwinąć w następujący sposób: „Ad Honorem Jesus” – Ku chwale Jezusa! Na Jego chwałę! Widzicie? Idealnie pasuje do naszej wyspy, na której będziemy odkrywać najpiękniejszą i najważniejszą modlitwę na całym świecie. Zapraszam Was do codziennego odkrywania tego skarbu liturgicznym okiem 😉

Każdego dnia zostawię Wam list, w którym opiszę istotny element Liturgii. Mam nadzieję, że Wam się spodoba, a przede wszystkim, że pozwoli Wam jeszcze lepiej poznać i jeszcze bardziej pokochać Eucharystię!

Ahoj!

Dla najmłodszych

Dla młodzieży

Konspekt spotkania dla młodzieży

Dla dorosłych

Konspekt spotkania dla dorosłych

Na dobrą noc

Dobry Panie Boże! Udało nam się dotrzeć do pięknej wyspy, na której ukryłeś dla nas najcenniejszy skarb. Dziękujemy Ci, że zostawiłeś się Nam w Eucharystii. Podziękujcie teraz za ten dar oraz inne rzeczy, osoby, wydarzenia, które są dla Was ważne. Zapraszamy Was również do wspólnej modlitwy, która będzie transmitowana na naszym fanpage’u:

Modlitwa wieczorna

Bóg zostawił dla nas Skarb, najcenniejszy ze wszystkich… Ale On sam też ma Skarb… Najcenniejszy ze wszystkich… Tym Skarbem jesteś Ty…

Tak, właśnie Ty… Jesteś dla Boga tą drogocenną perłą, dla której oddał własne życie… Pomódl się zatem dzisiaj słowami tej pieśni… Poproś Boga, aby ukrył Cię w swoim połającym miłością Sercu… Ciebie… Najcenniejszy Skarb…

Podziel się sobą!
Bardzo dziękujemy Wam za wspólne tworzenie projektowej rodziny! Mamy nadzieję, że zamieszczone na stronie materiały pozwoliły Wam lepiej przeżyć ten dzień. Jeśli tak było, a czujecie w swoich sercach, że warto się tym podzielić – wyślijcie do nas maila ze zdjęciem, filmikiem lub dobrym słowem. Niektóre z nich wykorzystamy na naszej stronie. Dobrze, że jesteście!
[email protected]