Co w trawie piszczy?

Słuch

Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha!

Mk 4, 9

Poranek ze Słowem

Panie! Wyjaśnij nam… czemu jest dobro i zło na świecie? Dlaczego nie można go wyplenić? To jedno z trudniejszych pytań, które chyba każdy z nas nosi w swojej głowie. Być może dzisiejsza Ewangelia i rozważanie do niej pozwoli znaleźć przynajmniej dobry trop do jego rozwiązania.

Czy różne myśli, które przychodzą nam podczas słuchania Bożego słowa na Mszy św. to coś złego? To pytanie zadał sobie Janek. Posłuchajcie co ma do powiedzenia na ten temat i jakie znaczenie dla Niego ma Liturgia Słowa?

Przedpołudnie odkrywców

Słowo Boże jest jak kompas, który wskazuje drogę, żeby się nie zgubić w swoim życiu. To bardzo ważne, aby obrać dobry kierunek i z niego nie zbaczać. Więcej na ten ważny temat powie dzisiaj ks. Tomek. Posłuchajcie go uważnie 😉

GRA INTERAKTYWNA

Dzisiaj trzeci dzień naszej gry. Rywalizacja trwa, więc przed nami kolejne zagadki 🙂 Gdyby ktoś jeszcze nie czytał naszego regulaminu, to zapraszamy do zapoznania się 🙂

Zasady gry

Jesteście gotowi? No to do dzieła!

Zadanie 1

Wiemy już, że podróż statkiem na wyspę zajęła Tomkowi dość dużo czasu. Oprócz zabawy literkami, Tomek postanowił spróbować swoich sił w szyfrowaniu. Pod znanymi wszystkim emotikonami ukrył różne wydarzenia i postacie biblijne. Czy potrafisz odgadnąć które? 🙂

Wydarzenia biblijne:

1. 😇  💬  👩  🤰 🙇

2. 🚣  🌩  💨  🌊   🧔  🙌

3. 👴  🐸  🦟  🦗  🌑  🌨‍️  🌊  🍚  📖

4. 👫  🐴  🛌  🤱  ⭐  🐑  🐑  🐑

5. 👴  🚢  🐅  🦓  🐘  🐫  🦒  🐄

6. 🙏   👥  🕊  🔥  💨

Postacie biblijne:

7. 👨 🏃  🌊  🐟  🏜  🌳  🏘

8.🚶 👊  🤕  👐  🐴  🛌

9. 👫  🌳  🐍  🍎

10. 👥 💰  👋  🚶  🐷  🤝 

11. 👨‍🦰  👑  ⚔‍️  🏹  🎯

 

Zadanie 2

Czy wiecie jak do Eucharystii przygotowuje się organista? No to warto posłuchać 😉 ciekawe czy dacie radę rozwiązać zadanie organistki Asi 🤔 Im dalej tym trudniej… posłuchajcie… Wiecie już co to za pieśni?

Wprowadzenie

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

 

Zadanie 3

Co tam ciekawego chce nam powiedzieć ten kapitan? Ciekawe czy potraficie skupić się na słuchaniu? A może potraficie czytać w ruchu ust? Do dzieła!

 

Zadanie 4

Jak okazuje się „szczególną cześć dla Ewangelii Chrystusa?” Odpowiedź możecie znaleźć wczytując się w „Kilka słów o Liturgii” 🙂

Twórcze popołudnie

Co tam w trawie piszczy? Trzeba się dobrze wsłuchać, aby usłyszeć coś ważnego. Dzisiaj proponujemy Wam plastyczną próbę przygotowania tego, co rzeczywiście znaleźć się może na łące. Ciekawe czy uda Wam się wykonać to zadanie?

 

A przy pracy najlepiej oczywiście posłuchać naszego rekolekcyjnego hymnu 🙂

Formacyjny wieczór

Dzisiejsze odkrywanie wyspy kieruje naszą uwagę na to, jak ważnym elementem jest słuchanie. Zwłaszcza słów, które w czasie Eucharystii kieruje do nas Chrystus. Przeczytajcie, co na ten temat ma do powiedzenia ks. Piotr 🙂

Kilka słów o Liturgii

Dla najmłodszych

Dla młodzieży

Konspekt spotkania dla młodzieży

Dla nieco starszych

Konspekt spotkania dla dorosłych

Na dobrą noc

Kolejny dzień dobiega końca. Dziękujemy Ci za niego dobry Boże. Pragniemy zakończyć go wspólną modlitwą, która będzie transmitowana na naszym fanpage’u:

Modlitwa wieczorna

Panie Jezu, dzisiaj uczyłeś nas więcej słuchać niż mówić… Dlatego pragniemy teraz usiąść u Twych stóp jak kiedyś Maria, wsłuchać się w słowa, które do nas chcesz kierować za każdym razem, gdy sięgamy po Pismo Święte.  Niech dzisiejszą modlitwą stanie się pieśń:

Dobrej nocy!

Podziel się sobą!
Bardzo dziękujemy Wam za wspólne tworzenie projektowej rodziny! Mamy nadzieję, że zamieszczone na stronie materiały pozwoliły Wam lepiej przeżyć ten dzień. Jeśli tak było, a czujecie w swoich sercach, że warto się tym podzielić – wyślijcie do nas maila ze zdjęciem, filmikiem lub dobrym słowem. Niektóre z nich wykorzystamy na naszej stronie. Dobrze, że jesteście!
[email protected]