Gotuj się do poszukiwań!

Zaangażowanie

Cokolwiek czynicie, z serca wykonujcie jak dla Pana, a nie dla ludzi, świadomi, że od Pana otrzymacie dziedzictwo [wiekuiste] jako zapłatę.

Kol 3, 23

Poranek ze Słowem

Czasem coś niewielkiego… tak małego, że ledwo to widać… może być czymś pięknym. Tak jest z ziarnkiem gorczycy, które może wyrosnąć na naprawdę spory krzew i dać schronienie innym stworzeniom. Podobnie jest z Królestwem Bożym, a nawet naszym życiem! Nawet najmniejszy czyn, jedno słowo może dać całkiem sporo dobra. To wymaga jednak czasu i pielęgnacji. Wsłuchajcie się w dzisiejsze rozważania o Słowie Bożym.

Hobby? Pasje? Po prostu życie na maxa! Życie ma sens, jeśli staramy się przeżyć go najlepiej jak potrafimy i zdążamy do jego celu zaangażowani w to na 100%. Podobnie jest z Mszą św. Uczestnictwo w niej ma dla nas sens wtedy, gdy angażujemy się w nią na 100%. Zobaczcie, co Adam ma do powiedzenia na ten temat.

Przedpołudnie odkrywców

Motywacja, to bardzo ważna sprawa! Bez niej, bardzo szybko możemy się zniechęcić. Poszukiwania na wyspie wciąż trwają. Chcemy, aby były bardzo owocne, dlatego musimy się w nie zaangażować. Jak to zrobić? W temat wprowadzi Was ks. Adrian, który zna się na rzeczy! Zobaczycie – uwierzycie!

GRA INTERAKTYWNA

Pora na kolejną porcję zagadek. Jeśli jeszcze nie czytaliście naszego regulaminu, to koniecznie się z nim zapoznajcie.

Zasady gry

A teraz do dzieła!

Zadanie 1

Zanim Tomek dotarł na wyspę wraz rodzicami odbył długą podróż statkiem. Podczas tej podróży wymyślił ciekawą grę z literkami. Rozsypał kilkanaście literek i próbował ułożyć z nich słowa kojarzące się z poszukiwanym przez niego Skarbem. Tomkowi udało się ułożyć ich 10. A Tobie? Zadanie zostanie zaliczone, kiedy prześlecie 10 słów związanych z tym Skarbem. Ciekawe czy uda ułożyć się ich więcej? Dla najambitniejszych, czyli tych, którzy ułożą najwięcej słów czeka mały upominek 🙂

Zadanie 2

Skarb, którego szukamy jest dobrze ukryty. Nie wystarczy mieć dobrego sprzętu, ale trzeba też umieć nasłuchiwać. Ciekawe czy odgadniecie, jakie dźwięki ukryły się nagraniach? Przyporządkujcie numerki do właściwych dźwięków: łamanie hostii, przewracanie stron w Mszale, zamykanie drzwi w kościele, dzwonki, wlewanie wody do kielicha, otwieranie drzwi do konfesjonału, gong, machanie kadzidłem.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

Zadanie 3

Dzisiejsza Ewangelia mówi nam o ziarnie gorczycy. Ziarno kojarzy nam się z polem, z rolnikiem, z gospodarstwem. Tak się składa, że znaleźliśmy dwa pasujące do tego obrazki. Choć na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie różnią się 10 szczegółami. Wytężajcie wzrok, aby je odnaleźć! Zdjęcie z zaznaczonymi różnicami dołączcie do maila 🙂

Zadanie 4

Czy wysłuchaliście uważnie ks. Adriana? Ciekaw jestem, czy pamiętacie, co narysował Marianek wypełniając zadanie domowe od pani Katechetki?

Twórcze popołudnie

Dzisiejsza Ewangelia mówi nam ziarnku gorczycy i zaczynie chlebowym. Ziarnko gorczycy jest najmniejszym z nasion, a drzewo, które z niego wyrasta staje się domem dla ptaków. Zaczyn chlebowy też jest niewielki, a można niego upiec chleb, który nakarmi całą rodzinę. Każdy z nas otrzymał od Boga takie ziarnko gorczycy, którym jest nasza wiara. Niech te drzewka, które dzisiaj stworzymy przypominają nam właśnie o tym ziarenku, które otrzymaliśmy, a z którego ma wyrosnąć ogromne drzewo 🙂 Do dzieła zatem!

A żeby praca lepiej szła, posłuchajcie hymnu naszej wyprawy 🙂 Mamy nadzieję, że już trochę go umiecie 😀

Formacyjny wieczór

Naszym dzisiejszym tematem jest zaangażowanie w Liturgii. Czasami wydaje nam się, że dotyczy ono tylko kapłana, ministrantów, organisty czy szafarzy, ale tak nie jest. To zaangażowanie dotyczy każdego i każdej z nas. Jak ma wyglądać i dlaczego jest takie ważne? Poczytajcie list, który zostawił Wam ks. Piotr 🙂

Kilka słów o Liturgii

Dla najmłodszych

Dla młodzieży

Konspekt spotkania dla młodzieży

Przepis na chleb

Dla nieco starszych

Konspekt spotkania dla dorosłych

Na dobrą noc

Boże, udało nam się dobrnąć do drugiego dnia naszych rekolekcji. Dziękujemy Ci za cały ten dzień, za to, czego się dzisiaj dowiedzieliśmy, co udało nam się odkryć. Zakończmy ten dzień wspólną modlitwą, która będzie transmitowana na naszym fanpage’u:

Modlitwa wieczorna

Jezu, Ty w każdym z nas zasiałeś ziarno… Ziarno wiary… Ziarno, które mamy pielęgnować i któremu mamy pomagać wzrastać w tym wspaniałym ogrodzie, jakim jest nasze serce… Daj nam siły, abyśmy potrafili sprostać temu zadaniu, które na wyznaczyłeś… Aby Twoje Królestwo mogło wyrosnąć w każdym z nas. Amen.

Podziel się sobą!
Bardzo dziękujemy Wam za wspólne tworzenie projektowej rodziny! Mamy nadzieję, że zamieszczone na stronie materiały pozwoliły Wam lepiej przeżyć ten dzień. Jeśli tak było, a czujecie w swoich sercach, że warto się tym podzielić – wyślijcie do nas maila ze zdjęciem, filmikiem lub dobrym słowem. Niektóre z nich wykorzystamy na naszej stronie. Dobrze, że jesteście!
[email protected]