Kapitanie! Ziemia na horyzoncie!

Przygotowanie

Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie.

Mt 24, 42

Słowo Kapitana

Ahoj! Płyniemy dalej… rozpoczynamy już trzeci tydzień naszej podróży. Wreszcie pojawiło się coś na horyzoncie! Przed nami upragniona tajemnicza wyspa z najcenniejszym skarbem! Zanim jednak dobijemy do brzegu i zaczniemy przeszukiwać wyspę, trzeba się do tego przygotować. Zawsze do ważnych spraw trzeba się dobrze przygotować! Bądźcie zatem gotowi!

Spotkanie w kajucie

Dla najmłodszych

Przygotowanie do spotkania z Panem Jezusem jest bardzo ważne. Tym najważniejszym spotkaniem z Nim jest Msza św. Co to znaczy jednak dobrze się do Niej przygotować? Porozmawiajcie o tym z Waszymi rodzicami. Zanim jednak to zrobić, zobaczcie historię znanego Wam proroka – Jana Chrzciciela, który przygotował ludzi na przyjście Pana Jezusa. Czy jesteście ciekawi jak to wyglądało?

Dla młodzieży

Konspekt spotkania dla młodzieży

Pusta tabelka do konspektu

Dla nieco starszych

Tabelka:

Morskie opowieści

Dawno, dawno temu… tak zaczyna się wiele historii, ale ta jest wyjątkowa! Wiemy, że Pan Bóg ma nas w swojej opatrzności, ale jak bardzo może działać i zmieniać ludzkie serca? Posłuchajcie opowieści o dwóch sierotach i pewnym… groźnym piesku…

Aktywizacja pokładowa

Kochana rodzinko! Na ten tydzień proponujemy wam stworzenie własnych marionetek! Dajcie się ponieść Waszej wyobraźni! Może stworzycie coś na kształt Wyspy Tajemnic? Ciekawe czy uda Wam się wyspę zapełnić różnymi własnoręcznie zrobionymi stworzonkami? No to do roboty!

Modlitwa pod gwiazdami

Kolejny dzień zbliżył ku końcowi… Przed nami widać już ląd, naszą „Ziemię Obiecaną”… Dzisiaj mówiliśmy o przygotowaniu, a więc przygotuj się, przygotuj do spotkania z Najważniejszym… Postaw przed sobą krzyż, aby móc na niego spoglądać, przygotuj swoje serce, otwórz je na Bożą obecność, wycisz wszystkie myśli, które mogą Cię rozpraszać, poproś Ducha Świętego, aby Ci w tym pomógł… I wreszcie skup się na Jezusie, na tym, że On jest, tu i teraz, przy Tobie… Posłuchaj, co przygotował dla Ciebie:

Jezus przygotował ucztę, najpiękniejszą i najbardziej okazałą, zaprasza na nią także Ciebie! Tak, masz swoje miejsce w domu Chrystusa, miejsce, które jest przeznaczone TYLKO dla Ciebie, którego nikt inny nie może zająć. Odpowiadając na to zaproszenie, idąc na Eucharystię spotykasz się z Nim w szczególny sposób, spożywasz Jego Ciało i Krew, aby mieć życie, życie wieczne, jednoczysz się z Tym, który nazywa Cię swoim przyjacielem…

Wsłuchaj się teraz w słowa pieśni:

A teraz uwielbij Chrystusa za ten wielki dar, który nam zostawił, za to, że możesz uczestniczyć w Eucharystii, spożywać Jego Ciało i pić Jego Krew. Możesz to uczynić słowami Psalmu 34:

Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, *
Jego chwała będzie zawsze na moich ustach.
Dusza moja chlubi się Panem, *
niech słyszą to pokorni i niech się weselą.
Wysławiajcie razem ze mną Pana, *
wspólnie wywyższajmy Jego imię.
Szukałem pomocy u Pana, a On mnie wysłuchał *
i wyzwolił od wszelkiej trwogi.
Spójrzcie na Niego, a rozpromienicie się radością, *
oblicza wasze nie zapłoną wstydem.
Oto zawołał biedak i Pan go usłyszał, *
i uwolnił od wszelkiego ucisku.
Anioł Pański otacza szańcem bogobojnych, *
aby ich ocalić.
Skosztujcie i zobaczcie, jak Pan jest dobry; *
szczęśliwy człowiek, który znajduje w Nim ucieczkę.
Bójcie się Pana, wszyscy Jego święci, *
gdyż bogobojni nie zaznają biedy.
Bogacze zubożeli i zaznali głodu, *
szukającym Pana niczego nie zabraknie.
(…)
Pan słyszy wołających o pomoc *
i ratuje ich od wszelkiej udręki.
Pan jest blisko ludzi skruszonych w sercu, *
ocala upadłych na duchu.
Liczne są nieszczęścia, które cierpi sprawiedliwy, *
ale Pan go ze wszystkich wybawia.
On czuwa nad każdą jego kością *
i żadna z nich nie zostanie złamana.
(…)
Pan odkupi dusze sług swoich, *
nie zazna kary, kto się doń ucieka.
Powoli, złe skupieniem zrób znak krzyża i ucałuj stojący przed Tobą krzyż mówiąc Jezusowi „Dobranoc”.
My też mówimy „Dobranoc!”… Ahoj!
Podziel się sobą!
Bardzo dziękujemy Wam za wspólne tworzenie projektowej rodziny! Mamy nadzieję, że zamieszczone na stronie materiały pozwoliły Wam lepiej przeżyć ten dzień. Jeśli tak było, a czujecie w swoich sercach, że warto się tym podzielić – wyślijcie do nas maila ze zdjęciem, filmikiem lub dobrym słowem. Niektóre z nich wykorzystamy na naszej stronie. Dobrze, że jesteście!
[email protected]