Posłani do swoich domów i rodzin

Czas na powrót

Żony bądźcie poddane mężom(...), mężowie, miłujcie żony (...), dzieci, bądźcie posłuszne rodzicom we wszystkim, bo to jest miłe w Panu.

Kol 3, 18-20

Słowo Kapitana

Ahoj! Jak tam zwiedzanie naszej wspaniałej wyspy? Czy udało Wam się dogłębnie poznać, czym jest nasz najcenniejszy skarb? Mam nadzieję, że tak! Czas jednak wracać do domu. Nasza misja jednak się nie kończy. Mając tak wielki dar, nie możemy zatrzymać Go dla siebie. Trzeba się nim dzielić. W pierwszej kolejności to nasze domy i rodziny…

 

Caritas – to miłość. Najcenniejszy skarb, który otrzymaliśmy od Pana Boga (Eucharystię) pozwala nam doświadczyć Jego miłości. To powinno nas pobudzać do dzielenia się tą miłością z innymi.

Spotkanie w kajucie

Dla najmłodszych

…żeby czynić dobro, nie trzeba mieć wiele. Można zacząć od swoich bliskich. Nie przejmować się tym, co mówią inni, a robić swoje. Cierpliwość, sumienność i dobre serce na pewno się przydadzą…

Dla nieco starszych

Konspekt spotkania dla młodzieży

Konspekt spotkania dla dorosłych

 

Morskie opowieści

Czas wypływać do domu, ale czas też na historię, która zdarzyła się naprawdę. Na jednym ze znanych archipelagów miało miejsce bardzo ciekawe wydarzenie, które w sumie mogło zdarzyć się i na naszej wyspie skarbów. Posłuchajcie sami 🙂

Aktywizacja pokładowa

Miłość Caritas to miłość zdolna do poświęcenia i ofiary. Miłość, która rodzi się w sercu człowieka ze względu na rozpoznanie pewnej wartości, dla której chcemy poświęcić swoje życie. Dla pracowników i wolontariuszy Caritas Archidiecezji Katowickiej najwyższą wartością jest kochający Bóg. Jednocząc się z Nim i czerpiąc z Jego miłości pragniemy dzielić się tą miłością z najbardziej potrzebującymi, chorymi i ubogimi. 

Drogowskazami na tej drodze są dla nas uczynki miłosierdzia. Każdy z nas może poprzez swoje małe czyny realizować je w swoim otoczeniu. Warto otworzyć swoje miłosierne serce i z miłością służyć tym najmniejszym.

Jak możesz się zaangażować?

dobrodaj.pl

Z kolei w parafii poprzez Parafialne Zespoły Caritas, które są odpowiedzą na słowa Jezusa oraz realizacją jednego z fundamentalnych zadań Kościoła, czyli codziennej posługi miłości – Caritas. 

Jeśli chcesz zaangażować się w Parafialny Zespół Caritas to skontaktuj się z Księdzem Proboszczem Twojej parafii i zapytaj Go w czym możesz pomóc!

 

Zapraszamy do podzielenia się na fanpage’u tym, co uda Wam się zrobić dobrego w najbliższym czasie 🙂

Modlitwa pod gwiazdami

Jeszcze niedawno byliśmy na wyspie, odkrywaliśmy Skarb, a tu już jesteśmy w drodze powrotnej… Podnieśliśmy żagle i ruszyliśmy… Dokąd? Tam, gdzie nas posyłasz… Bo przecież powiedzieliśmy Ci „Oto ja! Poślij mnie!”… Dzisiaj kończy się kolejny dzień naszej podróży… Wiemy, że w pierwszej kolejności posyłasz nas do naszych domów, do naszych rodzin, do naszych parafii… Pomóż nam być Twoimi świadkami w tych miejscach, pomóż rozpoznawać i wypełniać Twoją wolę… Bo błogosławieni są serca, które płoną miłością do Ciebie, błogosławione ręce, które sieją ziarno Twojego Słowa, błogosławione dłonie wprowadzające pokój, błogosławieni Ci, którzy szukają tych, co poginęli z Twojej owczarni…

Zakończmy wspólnie ten dzień modlitwą św. Franciszka:

O Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju,
Abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść;
Wybaczenie tam, gdzie panuje krzywda;
Jedność tam, gdzie panuje zwątpienie;
Nadzieję tam, gdzie panuje rozpacz;
Światło tam, gdzie panuje mrok;
Radość tam, gdzie panuje smutek.

Spraw abyśmy mogli,
Nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać;
Nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć;
Nie tyle szukać miłości, co kochać;

Albowiem dając, otrzymujemy;
Wybaczając, zyskujemy przebaczenie,
A umierając, rodzimy się do wiecznego życia.

Przez Chrystusa Pana naszego.

Amen.

Podziel się sobą!
Bardzo dziękujemy Wam za wspólne tworzenie projektowej rodziny! Mamy nadzieję, że zamieszczone na stronie materiały pozwoliły Wam lepiej przeżyć ten dzień. Jeśli tak było, a czujecie w swoich sercach, że warto się tym podzielić – wyślijcie do nas maila ze zdjęciem, filmikiem lub dobrym słowem. Niektóre z nich wykorzystamy na naszej stronie. Dobrze, że jesteście!
[email protected]