NIEDZIELA PALMOWA

KRÓL

Śladami Jezusa

Witajcie drogie dzieci! To już ostatni tydzień, w którym będziemy towarzyszyli Panu Jezusowi, idąc Jego śladami. Dzisiaj zawitamy w Jerozolimie. Od tego momentu postaramy się być przy Nim każdego dnia, aż do czasu, kiedy zostanie ukrzyżowany, a potem zmartwychwstanie. Zanim to jednak nastąpi – dzisiaj wjeżdża do Jerozolimy na osiołku… hmmm ciekawe czemu nie na wielbłądzie? Zapytajmy o to Wielbłąda Włodka!

 

Czas dla nas

Zapewne palemki wielkanocne macie już przygotowane? One przypominają nam, że Pan Jezus jest Królem! Chcemy Wyśpiewać mu Hosanna! Może w trochę innej formie niż zawsze? Może i wy dacie radę się tego nauczyć? Piosenka pochodzi z repertuaru zespołu „Dzieci z Brodą”, choć wykonana przez kogoś innego.

 

 

Zapraszamy was jeszcze do wsłuchania się w rozważania ks. Sebastiana na temat Ewangelii. Porozmawiajcie ze sobą o Słowie Bożym, to niezmiernie ważne – szczególnie teraz w trakcie tych najważniejszych wydarzeń z życia Pana Jezusa. Wyciszcie się, skoncentrujcie i wsłuchajcie w ich treść…

Księga Tradycji

Pan Jezus wjeżdża do Jerozolimy. To ważne wydarzenie, ale co ono oznacza? Najlepiej chyba posłuchać o tym troszeczkę więcej. W piękny sposób opowiadają o tym przedstawiciele kanału „Chwyć zachwyt”. Posłuchajcie sami:

Macha z Nieba

Hanik jest już w Niebie. Kiedy tam poszedł, miał tylko 28 lat. W ostatnim liście napisał: “Żyłem krótko, lecz cel swój osiągnąłem”. A my już niedługo będziemy mówić o nim, że jest święty. Jego droga do Nieba prowadziła przez rodzinny dom, szkołę, boisko sportowe, kościół i więzienie. Na tej drodze towarzyszyli mu rodzice, siostry i brat, znajomi przyjaciele i osoby, którym pomagał. Bo żeby pójść do Nieba, nie trzeba robić wielkich rzeczy – wystarczy dobrze przeżyć swoją codzienność.

 

Serdecznie zachęcamy Was do nabycia gry, której patronem i przewodnikiem jest ks. Jan Macha. Mamy nadzieję, że będzie ona dla Was motywacją do tego, aby wzrastać na drodze do świętości. Grę znajdziecie pod tym linkiem!

Podziel się Sobą!

Dziękujemy Wam za to, że dzielicie się z nami tym, jak przeżywacie czas Wielkiego Postu z Holyweek! Prezentujemy kilka Waszych prac i mamy nadzieję, że będzie ich coraz więcej! Będziemy przez ten tydzień publikować tutaj po kilka dziennie! Dziś czas na Wasze piękne palmy!

 

Udostępnij:
Chciałbyś nas wspomóc?
Numer konta bankowego: Raiffeisen Polbank 72 1750 0012 0000 0000 2670 3198
Odbiorca: Fundacja Młodzi dla Młodych
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe fundacji, holyweek

Partner strategiczny:


Pozostali partnerzy projektu: