Wielki Poniedziałek

Olejek

Miłości pragnę, nie krwawej ofiary, poznania Boga bardziej, niż całopaleń.

Oz 6, 6

Rodzinny poranek

Dzień dobry!

 

Używaj dziś słów: kocham Cię, dziękuję, jesteś dla mnie ważny, cieszę się, że jesteś ze mną, jak się dziś czujesz?, przepraszam, proszę – jak drogocennego olejku. Wypowiedź je do osób, z którymi mieszkasz, by okazać im szacunek, przyjaźń i troskę. Porozmawiajcie wieczorem jak „pachniał” Wasz dom, jak się w nim czuliście? Zadanie można powtarzać codziennie.

Otwórz Fragment Ewangelii
Rozważania biblijne

A teraz przenieśmy się do domu Marii, Marty i Łazarza, u których zagościł Pan Jezus. Posłuchajcie, co się tam wydarzyło.

Łamigłówka

A tu coś dla tych, którzy lubią gry i łamigłówki. Warto!

Ewangelia w krzyżówce

Boże popołudnie

Rodzinna aktywność

Mówiąc dobre słowa pokazujesz, że kochasz. Wykonaj razem z Kinią motylka, napisz na nim dobre słowo i podaruj komuś, kogo kochasz. Możesz zrobić po jednym dla każdego członka rodziny. Możesz wykorzystać, któreś ze słów zaproponowanych w dzisiejszym dniu, a możesz też wymyśleć swoje. Pamiętaj: słowa mają moc! No to do roboty!

Łamigłówki

A tu coś dla tych, którzy lubią gry i łamigłówki. Warto!

Koło Fortuny
Połącz w pary

Piosenka

Czas coś pośpiewać. Proponujemy Wam piosenkę o największym z bohaterów, któremu chcemy towarzyszyć w tych dniach… chyba Wiecie o kim mowa?

Błogosławiony wieczór

Eucharystia
Rozważanie

Magda i Piotrek podejmują dzisiaj trudny temat – zdrada. O tych dużych i o tych małych zdradach – nie tylko w życiu Judasza – słów kilka…

Na dobrą noc

Przyszedł czas na modlitwę wieczorną. Wyłączcie wszystko, co może Wam przeszkadzać. Usiądźcie blisko siebie i pomódlcie się poniższym tekstem. Zauważcie, że jest tam czas na to, aby każdy mógł powiedzieć coś od siebie. Wykorzystajcie tę okazję. To nie jest łatwe, ale pozwala na to, by modlitwa była naprawdę piękna i szczera. Niech Duch Święty Was prowadzi.

Wspólna modlitwa

Panie Jezu, chcemy dziś podziękować za naszych przyjaciół i ludzi od których otrzymaliśmy dobro.

Dziękujemy za każdy uśmiech, za słowa wsparcia, dzięki którym czuliśmy, że nie jesteśmy sami z naszymi problemami.

Dziękujemy za każde usłyszane: „dobrze, że jesteś”, „możesz na mnie liczyć”, „jestem z tobą”.

Dziękujemy za podaną pomocną dłoń, zwłaszcza wtedy, kiedy było nam źle i smutno, kiedy czuliśmy, że sami nie dalibyśmy rady.

Dziękujemy za ludzi, dzięki którym możemy stawać się lepsi. Jesteśmy wdzięczni także za dobro, które możemy dawać sobie wzajemnie w naszej rodzinie …

(tu możesz na głos podziękować swoim bliskim).

Na koniec najbardziej dziękujemy Tobie, Dobry Boże, bo wszystko, co dobre mamy od Ciebie.

Amen

Piosenka
Podziel się sobą!
Bardzo dziękujemy Wam za wspólne tworzenie projektowej rodziny! Mamy nadzieję, że zamieszczone na stronie materiały pozwoliły Wam lepiej przeżyć ten dzień. Jeśli tak było, a czujecie w swoich sercach, że warto się tym podzielić – wyślijcie do nas maila ze zdjęciem, filmikiem lub dobrym słowem. Niektóre z nich wykorzystamy na naszej stronie. Dobrze, że jesteście!
[email protected]
Podziel się nami: