Środa Popielcowa

Zaczynamy!

Śladami Jezusa

Zanim Pan Jezus dotarł na Golgotę, niosąc na sobie ciężki krzyż, bywał w różnych miejscach po to, aby nauczać, uzdrawiać i być bliżej ludzi. Razem z ks. Sebastianem i ks. Łukaszem, a także ciekawymi gośćmi, co tydzień poznamy te miejsca i przyjrzymy się im bliżej! Jeśli chcecie poznać wielbłąda Włodka, czy żółwia Stefana, to bądźcie gotowi na wiele wrażeń! Ta sekcja poświęcona jest szczególnie Wam drogie dzieci, choć co nie co znajdą tu i wasi katecheci, że tak zrymuję. Być może usłyszycie o tym na lekcji religii?

Spędź czas aktywnie!

Znajdziecie tu również filmik z wypowiedziami dzieci na tematy związane z niedzielną Ewangelią, ciekawą zagadkę oraz kartę pracy do wykorzystania podczas lekcji religii lub w swoich domach (to szczególnie przeznaczone jest dla katechetów oraz rodziców). Mamy nadzieję, że będziecie razem z nami! Co tydzień dawajcie nam znać, jak Wam się podoba.

Koniecznie zerknijcie też do sekcji „Podziel się sobą!”

Czas dla nas

Witajcie drodzy rodzice i kochane rodzinki! Ta sekcja jak zawsze zaprasza Was do wspólnego spędzenia ze sobą czasu w dobry i kreatywny sposób! Warto o niego powalczyć! Co zatem znajdzie się w tym miejscu?

Małżeńskie rozważania na ważne tematy!

Poprowadzi je dla Was Marcin i Justyna z kanału „Błogosławieństwa”

 

Propozycja rodzinnego spędzenia czasu ze sobą. Realizację tego zadania możesz wysłać na naszego maila:
[email protected]

Najciekawsze z nich będziemy chcieli wynagrodzić, dlatego koniecznie zerknijcie do sekcji „Podziel się sobą!”

Księga Tradycji

Hmmmmm… Czy pamiętacie, jakie znaczenie ma Wielki Post w życiu człowieka wierzącego? W tej sekcji dowiecie się wielu ciekawych rzeczy na ten temat! Co tu się znajdzie?

  • Ciekawostki na temat Wielkiego Postu
  • Rozważania stacji Drogi Krzyżowej
  • Metrowa kolorowanka!
Środa Popielcowa

W tym tygodniu zaczniemy od słuchowiska na temat Wielkiego Postu oraz Środy Popielcowej! Znajdziecie je na kanale „chwyć zachwyt” w serii „Przedszkole Wiary JUNIOR”! Z resztą zerknijcie sami:

Zapamiętaj!
  • W Środę Popielcową pościmy! Nie jemy wtedy mięsa, tak jak w każdy piątek oraz ograniczamy ilość jedzonka – to wyrzeczenie, które wyraża naszą pokorę i chęć zmiany siebie na lepsze!
  • Popiół, którym posypywane są nasze głowy w tym dniu pochodzi ze spalonych ubiegłorocznych palemek wielkanocnych i przypomina nam, że jesteśmy grzeszni i potrzebujemy nawrócenia.
  • W Środę Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu!

 

Zachęcamy do zakupu metrowej kolorowanki przygotowanej przez naszych przyjaciół z kanału „Błogosławieństwa”! Na jej podstawie prowadzone będą rozważania drogi krzyżowej z ich udziałem.

Szczegóły znajdziecie w tym miejscu:
Sklep „Błogosławieństwa”

Macha z Nieba

Hanik wychodzi na wolność… Po 454 dniach w więzieniu idzie prosto do Nieba. Jego droga do świętości była krótka, ale bardzo bogata. Czego tam nie było! Spotkania z Bogiem na modlitwie i z przyjaciółmi na sportowym boisku, radość pomagania ludziom i smutek samotności… Wszystko to razem doprowadziło go do ostatecznego celu. Zapraszamy Was do tego, abyście w tegorocznym Wielkim Poście poznali drogę do świętości, którą szedł ksiądz Jan Macha – kandydat na ołtarze. Może dzięki tym spotkaniom zobaczycie, że i Was Pan Bóg prowadzi ścieżką do Nieba?

Gra planszowa „Macha z Nieba”

Ciekawą propozycją do poznania różnych dróg do świętości jest specjalnie przygotowana na tę okazję gra planszowa „Macha z nieba!”, której patronuje Hanik! Szczegóły dotyczące gry już niebawem pojawią się wkrótce w tej sekcji!

Podziel się sobą!

Kochane rodzinki! Drodzy Katecheci!
Zachęcamy Was do podzielenia się z nami Waszym rodzinnym/szkolnym sposobem spędzania czasu Wielkiego Postu razem z Holyweekiem! Bardzo nas ciekawi, w jaki sposób wykorzystujecie projekt do tego, aby wzrastać na drodze do świętości! Jeśli tylko macie ochotę, to wysyłajcie do nas co tydzień, do piątku włącznie, zdjęcie, filmik, obrazek, wiersz, prezentację lub co tylko przychodzi Wam do głowy na nasz adres mailowy, który doskonale już znacie:

[email protected]

Pamiętajcie, że wysyłając nam swoje zdjęcia oraz inne efekty Waszych starań, zgadzacie się jednocześnie na ich publikację na naszej stronie oraz kontach społecznościowych. My z kolei postaramy się wynagrodzić chociaż część z nadesłanych do nas materiałów! Będziemy robili to raz w tygodniu przez cały Wielki Post i to w dwóch kategoriach!

  • Kategoria rodzinna – przeznaczona dla rodzin uczestniczących w projekcie
  • Kategoria szkolna – przeznaczona dla katechetów wraz z klasami (lekcja religii)

Oczywiście chcielibyśmy nagrodzić wszystkich, ale to niestety niemożliwe ☹… dlatego co tydzień będziemy wybierać najciekawsze propozycje z tych dwóch kategorii. Za każdym razem nad całością będzie czuwać specjalna komisja złożona z ks. Łukasza Wieczorka (to ten od maskotek z programu „Śladami Jezusa” 😉), rodzinki Miloch (to ci od „Czas dla nas”) oraz Hani Kacprowicz (to ta od wrzucania wszystkiego na FB oraz naszą platformę). Mamy nadzieję, że skromna, aczkolwiek miła niespodzianka trafi do wielu z Was!

Udostępnij:
Chciałbyś nas wspomóc?
Numer konta bankowego: Raiffeisen Polbank 72 1750 0012 0000 0000 2670 3198
Odbiorca: Fundacja Młodzi dla Młodych
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe fundacji, holyweek

Partner strategiczny:


Pozostali partnerzy projektu: