WIELKA ŚRODA

ZDRADA

Śladami Jezusa

To trudny dzień… jeden z uczniów podjął już decyzję, która wiele go kosztowała. Wiemy, że dostał za to 30 srebrników, ale zapłacić musiał o wiele więcej. Myszka Bogumił nie potrafi tego przeboleć i zadaje sobie wiele pytań. Posłuchajcie tego, co ma do powiedzenia!

 

Czas dla nas

Czasem zadajemy sobie wiele pytań: dlaczego coś się stało? Czemu nas coś spotkało? itd. Możemy też zapytać się, czemu Judasz zdradził Pana Jezusa i czy musiało być aż tak bardzo boleśnie? Na wiele z tych pytań nie znajdziemy odpowiedzi, ale są inne ważne pytania, które warto sobie zadać. Zapraszamy Was kochane rodzinki, abyście spróbowały w swoich domach zadać sobie kilka ważnych pytań. Popatrzcie, jak zrobiła to Kinia ze swoją mamą!

 

Zapraszamy was jeszcze do wsłuchania się w rozważania ks. Sebastiana na temat Ewangelii. Porozmawiajcie ze sobą o Słowie Bożym, to niezmiernie ważne – szczególnie teraz w trakcie tych najważniejszych wydarzeń z życia Pana Jezusa. Wyciszcie się, skoncentrujcie i wsłuchajcie w ich treść…

Księga Tradycji

Trwamy w Wielkim Tygodniu. To najważniejszy tydzień w całym roku liturgicznym. Chcemy dowiedzieć się o nim czegoś więcej, dlatego zapraszamy do wysłuchania audycji zamieszczonej na kanale „chwyć zachwyt”:

Macha z Nieba

Hanik jest już w Niebie. Kiedy tam poszedł, miał tylko 28 lat. W ostatnim liście napisał: “Żyłem krótko, lecz cel swój osiągnąłem”. A my już niedługo będziemy mówić o nim, że jest święty. Jego droga do Nieba prowadziła przez rodzinny dom, szkołę, boisko sportowe, kościół i więzienie. Na tej drodze towarzyszyli mu rodzice, siostry i brat, znajomi przyjaciele i osoby, którym pomagał. Bo żeby pójść do Nieba, nie trzeba robić wielkich rzeczy – wystarczy dobrze przeżyć swoją codzienność.

 

Serdecznie zachęcamy Was do nabycia gry, której patronem i przewodnikiem jest ks. Jan Macha. Mamy nadzieję, że będzie ona dla Was motywacją do tego, aby wzrastać na drodze do świętości. Grę znajdziecie pod tym linkiem!

Podziel się Sobą!

Dziękujemy Wam za to, że dzielicie się z nami tym, jak przeżywacie czas Wielkiego Postu z Holyweek! Prezentujemy kilka Waszych prac i mamy nadzieję, że będzie ich coraz więcej! Będziemy przez ten tydzień publikować tutaj po kilka dziennie!

Udostępnij:
Chciałbyś nas wspomóc?
Numer konta bankowego: Raiffeisen Polbank 72 1750 0012 0000 0000 2670 3198
Odbiorca: Fundacja Młodzi dla Młodych
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe fundacji, holyweek

Partner strategiczny:


Pozostali partnerzy projektu: