WIELKA SOBOTA

GRÓB

Śladami Jezusa

Wielka Sobota to dzień ciszy… świat jakby zatrzymał się na chwilę. Życie toczy się dalej, ale kogoś zabrakło. Myszka Bogumił mówi nam o tym, jak bardzo robi to wrażenie na wszystkich myszach kościelnych… nawet one, które zawsze żyją w ciszy, w tym dniu ciszę przeżywają zupełnie inaczej! Posłuchajcie!

Czas dla nas

Wielka Sobota to czas oczekiwania przy grobie Pana Jezusa na Jego zmartwychwstanie. Chociaż zazwyczaj, gdy jesteśmy przy jakimś grobie, nie jest to radosne, to jednak wiemy, że „ten grób” jest wyjątkowy. Daje on wiele nadziei każdemu z nas. Zgodnie też ze zwyczajem przygotowujemy w tym dniu koszyczki wielkanocne, aby pobłogosławić znajdujące się w nich pokarmy. Zobaczcie, jak swój koszyczek przygotowała Kinia!

 

Na pewno przyda Wam się również obrzęd pobłogosławienia pokarmów wielkanocnych. Możecie go zobaczyć pod tym linkiem:

Błogosławieństwo Stołu

Księga Tradycji

Wielka Sobota to czas towarzyszenia Jezusowi przy Jego grobie. Zazwyczaj to smutny czas, ale my wiemy, że ten grób niebawem pozostanie pusty! Zapewne wiecie, jak przeżywamy ten czas w kościele i w swoich domach. Zapewne w tym roku będzie nieco inaczej ze względu na epidemię. Nie chcemy jednak załamywać się tymi okolicznościami, bo przecież to, co najważniejsze jest w naszych sercach! Zachęcamy do wsłuchania się w rozważania o tym dniu na kanale „Chwyć zachwyt”:

Macha z Nieba

Hanik jest już w Niebie. Kiedy tam poszedł, miał tylko 28 lat. W ostatnim liście napisał: “Żyłem krótko, lecz cel swój osiągnąłem”. A my już niedługo będziemy mówić o nim, że jest święty. Jego droga do Nieba prowadziła przez rodzinny dom, szkołę, boisko sportowe, kościół i więzienie. Na tej drodze towarzyszyli mu rodzice, siostry i brat, znajomi przyjaciele i osoby, którym pomagał. Bo żeby pójść do Nieba, nie trzeba robić wielkich rzeczy – wystarczy dobrze przeżyć swoją codzienność.

 

Serdecznie zachęcamy Was do nabycia gry, której patronem i przewodnikiem jest ks. Jan Macha. Mamy nadzieję, że będzie ona dla Was motywacją do tego, aby wzrastać na drodze do świętości. Grę znajdziecie pod tym linkiem!

„SKLEPIK”

Podziel się Sobą!

Dziękujemy Wam za to, że dzielicie się z nami tym, jak przeżywacie czas Wielkiego Postu z Holyweek! Prezentujemy kilka Waszych prac i mamy nadzieję, że będzie ich coraz więcej! Będziemy przez ten tydzień publikować tutaj po kilka dziennie!

 

Udostępnij:
Chciałbyś nas wspomóc?
Numer konta bankowego: Raiffeisen Polbank 72 1750 0012 0000 0000 2670 3198
Odbiorca: Fundacja Młodzi dla Młodych
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe fundacji, holyweek

Partner strategiczny:


Pozostali partnerzy projektu: