WIELKI PIĄTEK

GOLGOTA

Śladami Jezusa

Wielbłąd Włodek zastanawia się nad tym, dlaczego Niedziela Palmowa i Wielki Piątek tak bardzo różnią się od siebie, choć mają tyle wspólnego?: Wielki tłum, wiele okrzyków, obecność Króla… a jednak wszystko jest takie inne! Tak bardzo smutne… Dobrze, że tylko na chwilę, choć ta chwila trwała całe wieki…

 

Czas dla nas

Pan Jezus umiera na krzyżu. To smutna chwila… wiemy, że cierpiał także za nasze grzechu. Chcemy dzisiaj mu potowarzyszyć. Przygotujcie w domu krzyż. Połóżcie go na stole, na jakimś pięknym obrusie… wyciszcie się, włączcie rozważania i módlcie się razem z nami…

Księga Tradycji

Wielki Piątek to wyjątkowy dzień, choć bardzo smutny. Wsłuchaliście się już w rozważania Drogi krzyżowej w sekcji „czas dla nas”? Zapraszamy Was zatem jeszcze do osobistej adoracji Krzyża Pana Jezusa. Niech to będzie naprawdę wyjątkowy dzień spędzony w obecności Pana Jezusa.

 

Posłuchajcie też, co o tym dniu możecie dowiedzieć się z kanału „Chwyć zachwyt”:

 

Macha z Nieba

Hanik jest już w Niebie. Kiedy tam poszedł, miał tylko 28 lat. W ostatnim liście napisał: “Żyłem krótko, lecz cel swój osiągnąłem”. A my już niedługo będziemy mówić o nim, że jest święty. Jego droga do Nieba prowadziła przez rodzinny dom, szkołę, boisko sportowe, kościół i więzienie. Na tej drodze towarzyszyli mu rodzice, siostry i brat, znajomi przyjaciele i osoby, którym pomagał. Bo żeby pójść do Nieba, nie trzeba robić wielkich rzeczy – wystarczy dobrze przeżyć swoją codzienność.

 

Serdecznie zachęcamy Was do nabycia gry, której patronem i przewodnikiem jest ks. Jan Macha. Mamy nadzieję, że będzie ona dla Was motywacją do tego, aby wzrastać na drodze do świętości. Grę znajdziecie pod tym linkiem!

„SKLEPIK”

Podziel się Sobą!

Dziękujemy Wam za to, że dzielicie się z nami tym, jak przeżywacie czas Wielkiego Postu z Holyweek! Prezentujemy kilka Waszych prac i mamy nadzieję, że będzie ich coraz więcej! Będziemy przez ten tydzień publikować tutaj po kilka dziennie!

Udostępnij:
Chciałbyś nas wspomóc?
Numer konta bankowego: Raiffeisen Polbank 72 1750 0012 0000 0000 2670 3198
Odbiorca: Fundacja Młodzi dla Młodych
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe fundacji, holyweek

Partner strategiczny:


Pozostali partnerzy projektu: