WIELKI WTOREK

ZAPOWIEDŹ

Śladami Jezusa

Porażka na całej linii… wydawało by się, że Pan Jezus nie idzie drogą sukcesu, ale Jego życie zmierza do największej porażki. Tak wydawało się wielu, ale my wiemy, że cała ta historia skończy się pięknie, nawet bardzo pięknie! Tymczasem jednak porażkę ponoszą przyjaciele Jezusa: Piotr i Judasz. Tacy podobni, a jednak tacy inni. Zapytajmy, co sądzi na ten temat Orzeł Joachim!

 

 

Czas dla nas

Można mówić wiele, choć nie zawsze słowa oddają to, co chcemy przekazać. Nie zawsze też mają taką wartość, jaką chcielibyśmy, aby miały. Św. Piotr obiecywał Panu Jezusowi, że będzie z nim nawet na śmierć szedł… wiemy jednak, jak to się stało. Czy czasem nie jest podobnie w naszych domach? Mówimy wiele, ale co z tego wychodzi? Postarajcie się zatem wspólnie pobawić zgadując to, co chcemy komuś powiedzieć. Być może taka zabawa, pozwoli nam lepiej siebie słuchać? No i bardziej zważać na to co i jak do siebie mówimy. Powodzenia!

 

Zapraszamy was jeszcze do wsłuchania się w rozważania ks. Sebastiana na temat Ewangelii. Porozmawiajcie ze sobą o Słowie Bożym, to niezmiernie ważne – szczególnie teraz w trakcie tych najważniejszych wydarzeń z życia Pana Jezusa. Wyciszcie się, skoncentrujcie i wsłuchajcie w ich treść…

Księga Tradycji

Trwamy w Wielkim Tygodniu. To najważniejszy tydzień w całym roku liturgicznym. Chcemy dowiedzieć się o nim czegoś więcej, dlatego zapraszamy do wysłuchania audycji zamieszczonej na kanale „chwyć zachwyt”:

Macha z Nieba

Hanik jest już w Niebie. Kiedy tam poszedł, miał tylko 28 lat. W ostatnim liście napisał: “Żyłem krótko, lecz cel swój osiągnąłem”. A my już niedługo będziemy mówić o nim, że jest święty. Jego droga do Nieba prowadziła przez rodzinny dom, szkołę, boisko sportowe, kościół i więzienie. Na tej drodze towarzyszyli mu rodzice, siostry i brat, znajomi przyjaciele i osoby, którym pomagał. Bo żeby pójść do Nieba, nie trzeba robić wielkich rzeczy – wystarczy dobrze przeżyć swoją codzienność.

 

Serdecznie zachęcamy Was do nabycia gry, której patronem i przewodnikiem jest ks. Jan Macha. Mamy nadzieję, że będzie ona dla Was motywacją do tego, aby wzrastać na drodze do świętości. Grę znajdziecie pod tym linkiem!

Podziel się Sobą!

Dziękujemy Wam za to, że dzielicie się z nami tym, jak przeżywacie czas Wielkiego Postu z Holyweek! Prezentujemy kilka Waszych prac i mamy nadzieję, że będzie ich coraz więcej! Będziemy przez ten tydzień publikować tutaj po kilka dziennie!

 

Udostępnij:
Chciałbyś nas wspomóc?
Numer konta bankowego: Raiffeisen Polbank 72 1750 0012 0000 0000 2670 3198
Odbiorca: Fundacja Młodzi dla Młodych
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe fundacji, holyweek

Partner strategiczny:


Pozostali partnerzy projektu: