WIELKI CZWARTEK

WIECZERNIK

Śladami Jezusa

Rozpoczynamy Triduum Paschalne… czas najważniejszych wydarzeń zbawczych! Dzisiaj przypominamy sobie pewną pamiątkę, o której powiemy jeszcze troszeczkę w innych sekcjach. Żółw Stefan, choć nie zbiera pamiątek, to o tej jest w stanie wiele powiedzieć. Z resztą posłuchajcie!

 

Czas dla nas

Skoro Pan Jezus zjadł ze swoimi przyjaciółmi posiłek, który nazywamy „Ostatnią wieczerzą”, to warto w swoich domach też zasiąść do wspólnego stołu. Podziękujcie sobie za każde dobro, którym się obdarzacie. Pobądźcie ze sobą trochę razem. Pomódlcie się wspólnie. Jeśli zaś chcecie poczuć się trochę jak za czasów Pana Jezusa, to przygotujcie własne podpłomyki. Jak to się robi pokaże Wam Kinia!

 

Zapraszamy was jeszcze do wsłuchania się w rozważania ks. Sebastiana na temat Ewangelii. Porozmawiajcie ze sobą o Słowie Bożym, to niezmiernie ważne – szczególnie teraz w trakcie tych najważniejszych wydarzeń z życia Pana Jezusa. Wyciszcie się, skoncentrujcie i wsłuchajcie w ich treść…

Księga Tradycji

Wielki Czwartek, to ważny dzień w życiu Kościoła. Rankiem wszyscy księża gromadzą się wokół swojego biskupa. Tam podczas szczególnej Eucharystii odnawiają swoje kapłańskie przyrzeczenia. Biskup zaś błogosławi święte oleje, które później trafiają do wszystkich parafii. To właśnie nimi namaszczane są dzieci podczas przyjmowania Chrztu św., młodzież w trakcie bierzmowania, chorzy – przyjmując sakrament chorych, osoby przygotowujące się do wkroczenia na drogę wiary, a nawet mężczyźni, którzy zostają księżmi! Każdy z tych olei ma swoją nazwę: olej krzyżma św., olej chorych i olej katechumenów.

 

Wielki czwartek to także dzień, w którym przypominamy sobie wydarzenia z wieczernika. Tam Pan Jezus ustanowił Eucharystię i sakrament święceń. Tam też obmył stopy swoim uczniom.

Zobaczcie, co znaleźliśmy w internecie! Posłuchajcie, co mówi o tym dniu Przedszkole Wiary Junior na kanale „chwyć zachwyt”:

Macha z Nieba

Hanik jest już w Niebie. Kiedy tam poszedł, miał tylko 28 lat. W ostatnim liście napisał: “Żyłem krótko, lecz cel swój osiągnąłem”. A my już niedługo będziemy mówić o nim, że jest święty. Jego droga do Nieba prowadziła przez rodzinny dom, szkołę, boisko sportowe, kościół i więzienie. Na tej drodze towarzyszyli mu rodzice, siostry i brat, znajomi przyjaciele i osoby, którym pomagał. Bo żeby pójść do Nieba, nie trzeba robić wielkich rzeczy – wystarczy dobrze przeżyć swoją codzienność.

 

Serdecznie zachęcamy Was do nabycia gry, której patronem i przewodnikiem jest ks. Jan Macha. Mamy nadzieję, że będzie ona dla Was motywacją do tego, aby wzrastać na drodze do świętości. Grę znajdziecie pod tym linkiem!

„SKLEPIK”

Podziel się Sobą!

Dziękujemy Wam za to, że dzielicie się z nami tym, jak przeżywacie czas Wielkiego Postu z Holyweek! Prezentujemy kilka Waszych prac i mamy nadzieję, że będzie ich coraz więcej! Będziemy przez ten tydzień publikować tutaj po kilka dziennie!

Udostępnij:
Chciałbyś nas wspomóc?
Numer konta bankowego: Raiffeisen Polbank 72 1750 0012 0000 0000 2670 3198
Odbiorca: Fundacja Młodzi dla Młodych
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe fundacji, holyweek

Partner strategiczny:


Pozostali partnerzy projektu: