V Tydzień Wielkiego Postu

ŻYCIE

Śladami Jezusa

Wkraczamy w drugą część Wielkiego Postu. W naszych kościołach zasłonięte zostają wszystkie krzyże, aby jeszcze bardziej przybliżyć się do tego jedynego Krzyża Pana Jezusa i razem z Nim przeżyć te najważniejsze wydarzenia zbawcze. Zapraszamy zatem do wsłuchania się w kolejną Ewangelię, tym razem z V Niedzieli Wielkiego Postu.

 

Pan Jezus jest w mieście, gdzie toczy się codzienne życie. Świadomy zbliżającej się „godziny” mówi o tym, że zostanie wywyższony. Czy to oznacza, że będzie czuł się lepszy od innych? Chyba niekoniecznie, bo powiedział również, że wtedy przyciągnie wszystkich do siebie… ale po co? Być może przybliży wam to kolejny reportaż z cyklu „Śladami Jezusa”. Zapraszamy!

 

Jakie to ciekawe, że śmierć Pana Jezusa daje życie nam wszystkim. On chce, abyśmy byli szczęśliwi, dlatego właśnie pozwala nam doświadczyć swojej miłości i jest dla nas takim drogowskazem jak iść przez życie, aby się w nim nie zgubić. Zobaczcie, co na to wszystko powiedzą nasze dzieci!

 

 

 

 

Czas dla nas

Tematem tego tygodnia w cyklu dla małżeństw jest przetrwanie czyli o tym „Jak przetrwać w… małżeństwie”!

 

A teraz czas na zadanie dla całych rodzin!

Przygotujcie wspólnie palmę wielkanocną na zbliżającą się Niedzielę Palmową! Dodatkowo wykorzystajcie ten czas na wspólną rozmowę, która jest bardzo ważna w naszym życiu!
Koniecznie podeślijcie nam zdjęcia Waszych palemek na maila!

Księga Tradycji

Księga Tradycji jak co tydzień rozpocznie się od rozważań dwóch ostatnich stacji Drogi Krzyżowej! Będzie trochę o poście, jak i o ciszy!

Stacja XVIII – Pan Jezus zdjęty z krzyża

 

Stacja XIV –  Pan Jezus złożony do grobu

 

Rozpoczął się V Tydzień Wielkiego Postu. W kościołach zasłonięto wszystkie krzyże. To piękny zwyczaj, który kieruje nasze serca do tego jedynego Krzyża, na którym dwa tysiące lat temu swoje życie oddał Pan Jezus. Kościół zachęca nas, abyś zatęsknili za tym symbolem wiary, który przenosi nasze serca pod serce Jezusa. Ono cierpi, ale kocha i przebacza, a przede wszystkim czeka… na każdego… bez wyjątku.

 

V Niedziela Wielkiego Postu przygotowuje nas również do Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy towarzyszyli Jezusowi codziennie. Rozpocznie się On Niedzielą Palmową, do której warto się przygotować i zrobić swoją palemkę. To na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Z tych właśnie palemek w przyszłym roku będzie przygotowany popiół na Środę Popielcową, która rozpocznie kolejny Wielki Post w naszym życiu. Tymczasem zerknijcie, jak palemkę można przygotować w swoim domu!

 

No a później… a później to zapraszamy do śledzenia nas codziennie! Każdego dnia będziemy wprowadzali Was w poszczególne dni tego świętego czasu. Do zobaczenia zatem!

Macha z Nieba

Druga Wojna Światowa! Jak ciężki i dramatyczny był to czas. Chyba nikt z nas nie chciałby czegoś takiego doświadczyć. Hanik musiał sobie jakoś z tym poradzić. Dzięki głębokiej relacji z Panem Jezusem i sile czerpanej z Eucharystii i modlitwy, potrafił wykorzystać to życie, którym został obdarowany. Zobaczcie, co mówią na ten temat jego krewni.

 

Kiedy Hanik zostaje księdzem, nie wie jeszcze, że za kilka miesięcy świat mocno się zmieni. Wybucha wojna, a każda wojna przynosi ze sobą wiele smutku… Wielu tatusiów zostaje zamkniętych w więzieniach albo idzie walczyć w obronie ojczyzny. W domach zostają mamy z dziećmi, którym brakuje pieniędzy na chleb i ciepłe ubrania na zimę. Panuje strach. Hanik nie potrafi patrzeć na to obojętnie. Szybko zwołuje przyjaciół i zaczynają pomagać – zbierają pieniądze, robią paczki, przynoszą je tym, którzy mają najmniej. Wie, że nawet w najtrudniejszej sytuacji może znaleźć sposób, żeby zrobić dla kogoś coś dobrego.

 

Gra planszowa „Macha z Nieba”

Ciekawą propozycją do poznania różnych dróg do świętości jest specjalnie przygotowana na tę okazję gra planszowa „Macha z nieba!”, której patronuje Hanik! Szczegóły dotyczące gry już niebawem pojawią się wkrótce w tej sekcji!

Podziel się Sobą!

Dziękujemy Wam za to, że dzielicie się z nami tym, jak przeżywacie czas Wielkiego Postu z Holyweek! Prezentujemy kilka Waszych prac i mamy nadzieję, że będzie ich coraz więcej!

Pamiętajcie, że zbieramy wśród nadesłanych materiałów na maila [email protected] wybierzemy i wynagrodzimy najciekawsze z nich!

 

Katechetów prosimy, aby wysyłając maila wpisać w jego treści nazwę szkoły, konkretną klasę oraz swoje imię i nazwisko. Każda klasa może wysłać jedną pracę w tygodniu (katecheta może wysyłać kilka opracować z różnych klas).

Udostępnij:
Chciałbyś nas wspomóc?
Numer konta bankowego: Raiffeisen Polbank 72 1750 0012 0000 0000 2670 3198
Odbiorca: Fundacja Młodzi dla Młodych
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe fundacji, holyweek

Partner strategiczny:


Pozostali partnerzy projektu: