Kolejny dzień adwentowych zmagań

Wtorek - 1 grudnia

Roraty

Roraty poranne – 6:45

 

Transmisja pojawi się ok. 6:40 – oczekujcie!

Link do transmisji rorat:

Św. Rodzina Piekary – transmisja na żywo – YouTube

 

 

UWAGA! Trzeba kliknąć w link!

Roraty wieczorne – 18:00

 

Zapraszamy Was do zapoznania się ze słuchowiskiem dla dzieci!

 

 

Zapraszamy Was do zapoznania się ze słuchowiskiem dla rodziców!

 

 

 

Miernik światła

Kochani! Niebawem będziemy mogli zostać ambasadorami miłosierdzia! Co to oznacza? Będziemy mogli podzielić się tym, co mamy z potrzebującymi. O tym będzie jednak nieco później. Póki co chcemy pokazać, że miłość to także pamięć o tych, o których być może mało kto pamięta! Co zatem możemy zrobić?
1. Przygotuj swoją świąteczną kartkę
2. Oprócz świątecznych życzeń, napisz na niej jakieś miłe słowa, np. „Dobrze, że jesteś”, „Pamiętam o Tobie”, „Modlę się za Ciebie!”
3. Podziel się to kartką z kimś, kto czuje się samotny, niekochany, odrzucony
4. Możesz też wysłać tę kartkę w kopercie na adres ul. Św. Jadwigi 8, 41-704 Ruda Śląska, Parafia św. Michała Archanioła z dopiskiem HOLYWEEK – wszystkie kartki wraz z CARITAS naszej diecezji przekażemy osobom potrzebującym, samotnym lub potrzebującym wsparcia.


Spraw, aby nasza choinka zajaśniała pięknym blaskiem czystej miłości!

 

Wirtualna skrzynka intencji

 

 

 

Księga tradycji

Dlaczego w Kościele w adwencie robi się tak fioletowo? Fioletowy kolor jest wyjątkowy – jego barwa powstała ze zmieszania błękitu i czerwieni, które odpowiednio wyrażają to co duchowe i to co cielesne. Połączenie tych kolorów symbolizuje także dokonane przez Wcielenie Chrystusa zjednoczenie tego co boskie i tego co ludzkie.

 

Zapamiętaj! Kolor fioletowy łączy to co boskie i to co ludzkie!

 

Konkurs

1. Przygotujcie rodzinną kartkę świąteczną z dobrym słowem, zróbcie sobie zdjęcie i wyślijcie na maila: [email protected] – nie zapomnijcie dodać jaka jest nazwa waszego konta z rejestracji. (koniecznie zerknij do miernika światła, tam znajdziesz szczegółowe informacje, co można zrobić z taką kartką)
2. Jaki kolor dominuje w czasie Adwentu? (zerknij do Księgi tradycji)
3. Czym trzeba patrzeć na Jezusa? (zerknij do Słuchowiska Roratniego dla dzieci)
Wszystkie odpowiedzi wyślij w jednym mailu razem ze zdjęciem ([email protected]) . Wpisz w tytule wiadomości słowa „konkurs dzień 1”. Nie zapomnij napisać o swoim profilu, abyśmy wiedzieli komu doliczyć punkty konkursowe.
Pieśń świąteczna
Czas oczekiwania nie może obyć się bez pięknej melodii. W świąteczny nastrój wprowadzi nas zespół niemaGOtu, póki co w tylko w wersji instrumentalnej, ale niebawem...


Podziel się sobą!
Bardzo dziękujemy Wam za wspólne tworzenie projektowej rodziny! Mamy nadzieję, że zamieszczone na stronie materiały pozwoliły Wam lepiej przeżyć ten dzień. Jeśli tak było, a czujecie w swoich sercach, że warto się tym podzielić – wyślijcie do nas maila ze zdjęciem, filmikiem lub dobrym słowem. Niektóre z nich wykorzystamy na naszej stronie i fanpage'u. Dobrze, że jesteście!
[email protected]

Partner strategiczny:


Pozostali partnerzy projektu: