Do Bożego Narodzenia zostało 21 dni!

Piątek - 4 grudnia

Roraty

https://youtu.be/U2SEC-UnrmQUWAGA! Niedziela – godz. 20:00 – spotkanie z zespołem niemaGotu! Transmisja live! Zapraszamy!

Kochani! Pamiętajcie, że uczestnicząc w konkursie Holyweek można wygrać wspaniałe nagrody! Punkty w konkursie otrzymujecie wpisując kody do wirtualnych skrzynek. Kody podawane są na Roratach online, które transmitowane są poniżej. Dzięki tym kodom, wpisując je w skrzynkę powyżej, otrzymacie wirtualne obrazki (Zerknijcie na swoje konto w lewym górnym rogu są trzy kreseczki —> „zdobyte obrazki i punkty”). Psssssst… Zerknijcie do miernika światła😉

 

Dodatkowe punkty można zdobyć wysyłając nam odpowiedzi na zadane pytania, które znajdziecie na naszej stronie trochę niżej w zakładce „KONKURS”! Powodzenia!

 

Roraty poranne – 6:45

Transmisja pojawi się ok. 6:40 – oczekujcie!

 

Roraty wieczorne – 18:00

 

Zapraszamy serdecznie do wysłuchania filmiku dla dzieci o Eucharystii!

 

Zapraszamy serdecznie do wysłuchania filmiku dla rodziców o Eucharystii!

Miernik światła

Jesteście wspaniali! Na konto Sandrusi trafiło ponad 1 000 zł. Być może do wspomnienia św. Mikołaja będzie tego trochę więcej? W końcu każdy może zostać Świętym Mikołajem, ale o tym trochę więcej będzie niebawem. Póki co nadal zachęcamy do wspierania tej dziewczynki. Zobaczymy, czy uda się zapełnić naszą skrzynkę?

Pomoc dla Sandry

Dzisiaj zachęcamy w mierniku dobra do dzielenia się Słowem Bożym. Wiemy, że działa ono niesamowicie mocno i często trafia prostu w serducho…
Proponujemy zatem, aby podzielić się krótkim słowem z kimś… nieznajomym… może przypadkowo spotkaną osobą? Napiszcie jak czuliście się wręczając komuś cytat z Pisma Świętego? Z jaką reakcją się spotkaliście? Życzymy Wam odwagi!

Dla Was też wylosowaliśmy dzisiaj Słowo 😀 jeśli chcecie otrzymać taki cytat wylosowany specjalnie dla Was! To napiszcie maila na [email protected] tytułując swoją wiadomość: „Masz Moje Słowo”

Wirtualna skrzynka intencji

 

Mamy nadzieje, że jutro choinka rozbłyśnie jeszcze bardziej!

 

 

KOD roratni: 1211

Księga tradycji

Nie może go zabraknąć na waszym rodzinnym stole. Towarzyszy nam w adwentowym czuwaniu i oczekiwaniu na przyjście Pana Jezusa na świat. Wieniec adwentowy robiony jest zazwyczaj z gałązek świerku lub sosny i ma przebogatą symbolikę. Umieszczone są na nim cztery świece, które oznaczają cztery niedziele Adwentu. Każda z nich przypomina o czymś innym. Trzy z nich najczęściej są fioletowe, a jedna różowa – wiecie dlaczego? To niedziela radości, która w tym roku przypada 13 grudnia!

 

Wiecie gdzie powstał „wieniec adwentowy”? W Niemczech. Pewnego dnia ewangelicki pastor postanowił wprowadzić taki zwyczaj, by osieroconym dzieciom rozświetlić smutki i pomóc przygotować się na Boże Narodzenie. Tak więc można powiedzieć, że wieniec adwentowy jest na naszych stołach po to, aby rozświetlić smutnych!

 

Wieńcowi adwentowemu towarzyszy też pewna tradycja – błogosławieństwa tej zielonej wiązanki. Pobłogosławienie odbywa się podczas mszy św. rozpoczynającej adwent albo podczas wieczornego nabożeństwa w dzień poprzedzający pierwszą niedzielę adwentu. W domach, zgodnie z tradycją, świece zapala najmłodszy członek rodziny.

 

Konkurs

1. Jak się nazywa dziewczynka, której chcemy zrobić prezent z okazji św. Mikołaja? (zerknij do miernika światła – czy udało Wam się jej pomóc?)

2. Jak się nazywa specjalne nabożeństwo w czasie którego zapala się świecie z wieńca adwentowego? (zerknij do Księgi tradycji i zobacz film naszych przyjaciół z kanału „Błogosławieństwa”)

3. Ciekawe czy zgadniecie czego dotyczy poniższa zagadka?
„Nie istniał zawsze i kiedyś się skończy. Raz giętki i szybki – raz wolno się sączy. Nie marnuj go wcale mój przyjacielu, bo tych, co go cenią jest tylko niewielu”

 

 

Zerknij na naszego fanpage’a Holyweek na Facebook’u!

 

Wszystkie odpowiedzi wyślij w jednym mailu razem ze zdjęciem ([email protected]) . Wpisz w tytule wiadomości słowa „konkurs dzień 4”. Nie zapomnij napisać o swoim profilu, abyśmy wiedzieli komu doliczyć punkty konkursowe.

Pieśń świąteczna
Czas oczekiwania nie może obyć się bez pięknej melodii. W świąteczny nastrój wprowadzi nas zespół niemaGOtu, póki co w tylko w wersji instrumentalnej, ale niebawem...


Podziel się sobą!
Bardzo dziękujemy Wam za wspólne tworzenie projektowej rodziny! Mamy nadzieję, że zamieszczone na stronie materiały pozwoliły Wam lepiej przeżyć ten dzień. Jeśli tak było, a czujecie w swoich sercach, że warto się tym podzielić – wyślijcie do nas maila ze zdjęciem, filmikiem lub dobrym słowem. Niektóre z nich wykorzystamy na naszej stronie i fanpage'u. Dobrze, że jesteście!
[email protected]

Partner strategiczny:


Pozostali partnerzy projektu: