Do Bożego Narodzenia zostało 17 dni!

Wtorek - 8 grudnia

Roraty

Kochani, w dniu dzisiejszym zapraszamy serdecznie na transmisję Mszy w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jak co dzień homilia dostosowana do dzieci. Wyjątkowo nie ma dzisiaj obrazka.

 

Roraty poranne 6:45

 

Roraty wieczorne – 18:00

 

Zapraszamy do zerknięcia na kanał naszych przyjaciół „Błogosławieństwa”, którzy rozmawiają na temat Słowa Bożego z II Niedzieli Adwentu. Na pewno przypadnie Wam to do gustu!

 

Plansza rortania

Miernik światła

Dzisiaj 8 grudnia, to znaczy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dzień, w którym szczególnie mocno w tym roku modlimy się za mamy oczekujące dzieci, a także za dzieci nienarodzone.

Modlitwa jest wielką siłą! Może zdziałać cuda. Być może Wasza rodzina zdecyduje się podjąć opiekę nad jednym wybranym przez Pana Boga dzieckiem, które potrzebuje takiego wparcia. Modlitwy potrzebują też jego rodzice. Zerknijcie, co trzeba zrobić, aby przyjąć taką duchową adopcję:

Duchowa adopcja

Modlitwa może być też pięknym spoiwem całej Waszej rodziny! Jeśli boicie się podjąć tego zobowiązania na 9 miesięcy, to postarajcie się chociaż do Bożego Narodzenia: Jedną tajemnicę różańca (10-tka różańca) oraz następującą modlitwę: „Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki, Maryi, która urodziła Cię z miłością, oraz za wstawiennictwem św. Józefa, człowieka zawierzenia, który opiekował się Tobą po narodzeniu, proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj rodzicom miłość i odwagę, aby swoje dziecko pozostawili przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.”

 

Wirtualna skrzynka intencji

Księga tradycji

Czas Adwentu wypełniony jest obecnością Maryi, która jest w nim duchowym przewodnikiem. Jak moglibyśmy opisać, to czego uczy Ona chce nas nauczyć?

„Oczekuj Pana, bo sam jesteś przez Niego oczekiwany”

Matka Boża zapewnia nas, że każdy człowiek jest oczekiwany przez Boga. Jak dobry Ojciec, wypatruje nas każdego dnia i chce do nas przychodzić. My też powinniśmy na Niego czekać. Małe dzieci nie lubią tego robić, bo chciałyby wszystko dostać od razu. W wierze jest podobnie. Dojrzewając w niej, uczymy się jak wypatrywać Jezusa, bo „im dłużej na coś czekamy, tym bardziej to doceniamy”.

Maryjo bez grzechu poczęta – ucz nas cierpliwie czekać na Jezusa i zauważać Go w swoim życiu.

 

Konkurs

Konkurs Holyweek nabiera tempa! Punktacja jest bardzo wyrównana, jak zdążyliście zauważyć wczoraj. Dzisiaj jednak troszeczkę tabela się wykrystalizowała. Zapewne zadajecie sobie pytania, jaka była prawidłowa odpowiedź na wczorajsze pytanie? Otóż spieszymy z pomocą:

„Jeśli Gwiazda Betlejemska przyleciała nad stajenkę o 19:35, przelatywała nad Samarią o 18:20, a nad Galileą o 17:05, to o której przekroczyła granicę Ziemi Świętej?”

Prawidłowa odpowiedź to 15:50 – zauważcie, że każdy etap podróży trwał 1 godzinę i 15 minut

 

A pytania na dzisiaj to:

1. Czego może nauczyć nas Maryja w czasie Adwentu? (zerknij do Księgi Tradycji)

2. Jakie słowo jest „kluczowe” w dzisiejszym rodzinnym zadaniu? (wejdź w zakładkę „Czas dla nas”

3. Co to znaczy, że Maryja jest niepokalana?

 

Zerknij na naszego fanpage’a Holyweek na Facebook’u!

 

Wszystkie odpowiedzi wyślij w jednym mailu razem ze zdjęciem ([email protected]) . Wpisz w tytule wiadomości słowa „konkurs dzień 8”. Nie zapomnij napisać o swoim profilu, abyśmy wiedzieli komu doliczyć punkty konkursowe.

Pieśń świąteczna
Czas oczekiwania nie może obyć się bez pięknej melodii. W świąteczny nastrój wprowadzi nas zespół niemaGOtu, póki co w tylko w wersji instrumentalnej, ale niebawem...


Podziel się sobą!
Bardzo dziękujemy Wam za wspólne tworzenie projektowej rodziny! Mamy nadzieję, że zamieszczone na stronie materiały pozwoliły Wam lepiej przeżyć ten dzień. Jeśli tak było, a czujecie w swoich sercach, że warto się tym podzielić – wyślijcie do nas maila ze zdjęciem, filmikiem lub dobrym słowem. Niektóre z nich wykorzystamy na naszej stronie i fanpage'u. Dobrze, że jesteście!
[email protected]

Partner strategiczny:


Pozostali partnerzy projektu: