Do Bożego Narodzenia zostało 23 dni!

Środa - 2 grudnia

Roraty

Kochani! Pamiętajcie, że uczestnicząc w konkursie Holyweek można wygrać wspaniałe nagrody! Punkty w konkursie otrzymujecie wpisując kody do wirtualnych skrzynek. Kody podawane są na Roratach online, które transmitowane są poniżej. Dzięki tym kodom, wpisując je w skrzynkę powyżej, otrzymacie wirtualne obrazki (Zerknijcie na swoje konto w lewym górnym rogu są trzy kreseczki —> „zdobyte obrazki i punkty”).

 

Dodatkowe punkty można zdobyć wysyłając nam odpowiedzi na zadane pytania, które znajdziecie na naszej stronie trochę niżej w zakładce „KONKURS”! Powodzenia!

 

Roraty poranne – 6:45

Transmisja pojawi się ok. 6:40 – oczekujcie!

 

 

 

Roraty wieczorne – 18:00

 

Zapraszamy Was do zapoznania się ze słuchowiskiem dla dzieci!

 

 

Zapraszamy Was do zapoznania się ze słuchowiskiem dla rodziców!

 

Miernik Światła

Czy Adwent może trwać dłużej niż cztery tygodnie? Historia Oli i Zbyszka jest dowodem na to, że może trwać o wiele więcej… ich oczekiwanie na Boże Narodzenie było bardzo trudne i kosztowało wiele łez… ale chyba warto było.

Doświadczenie obecności Pana Boga w życiu człowieka wymaga spojrzenia w głąb swojego serca i poszukania w nim tego, co jest najważniejsze. Popatrz dzisiaj na swoich bliskich, na osoby, które kochasz lub są dla Ciebie po prostu ważne i pomyśl, co możesz dla nich zrobić, aby Boże Narodzenie mogło mieć miejsce w tych relacjach każdego dnia! Niech nasza choinka w końcu zabłyśnie pierwszym blaskiem!

Spraw, aby nasza choinka zajaśniała pięknym blaskiem czystej miłości!

 

 

Wirtualna skrzynka intencji

Księga Tradycji

Dzisiaj przypomnę Wam genialny sposób na to, żeby niczego nie zapomnieć i czekać z radością na dzień Bożego Narodzenia. Myślę, że wiecie, o co mi chodzi? Oczywiście – to KALENDARZ ADWENTOWY, czyli taki świąteczny licznik!

 

 

Zwyczaj odliczania czasu w ten sposób znany jest i pielęgnowany w wielu krajach na całym świecie, nie tylko w rodzinach katolickich, lecz także innych wyznań chrześcijańskich. Różnego rodzaju gotowe kalendarze adwentowe możemy kupić w sklepach. Jednak najpiękniejsze z nich są te, które robimy sami. Wkładamy w nie wtedy wiele miłości i poświęconego czasu. Każdy nowy dzień w kalendarzu przypomina nam zbliżanie się przyjścia Pana Jezusa i budzi w sercach uczucie radości. Czasem w okienkach kalendarza można znaleźć coś słodkiego, a innym razem jakieś zadanie lub postanowienie adwentowe.

 

 

Czy Ty już masz taki kalendarz? Przykładem takiego kalendarza w wirtualnej wersji jest Holyweek, dlatego dobrze, że jesteście!

Zwyczaj adwentowego kalendarza znany był już w XIX wieku. Pierwsze z nich powstały w Niemczech i przygotowane były przez luteran. Kalendarz adwentowy miał wzmacniać radość związaną z oczekiwaniem na Boże Narodzenie. Już wtedy każdego dnia wieszano w domach jakiś obrazek dotyczący świąt, zapalano codziennie jedną z 24 świeczek, skreślano jedną z 24 kresek narysowanych kredą na drzwiach albo wkładano po jednym źdźble słomy do świątecznej szopki.

Czy to już dziś? Z powstaniem słodkiego kalendarza adwentowego wiąże się ciekawa historia pewnego drukarza Gerharda Langa. Jako mały chłopiec nie mógł się doczekać Wigilii. Ciągle zamęczał mamę pytaniami: „kiedy?, czy to już dziś?”. Zniecierpliwiona mama narysowała na kartonie 24 cyfry i doszyła do nich „Wibele”- rodzaj słodkich, podłużnych biszkoptów. Mały Gerhard mógł zjadać tylko jedno ciastko każdego dnia. Kiedy dorósł, w 1930 r. rozpoczął produkcję kalendarzy z czekoladkami w środku.

 

Zapraszamy do zerknięcia na konto naszej zaprzyjaźnionej rodzinki „Błogosławieństwa”! Kochani – świetna robota! Taki kalendarz adwentowy to jest coś 😀

 

Konkurs

  1.  W którym roku rozpoczęła się produkcja kalendarzy adwentowych z czekoladkami w środku? (zerknij do Księgi tradycji)
  2. Jaka, według twórców rodzinnego zadania na dziś w zakładce „Czas dla nas” jest nadzieja?
  3. Przygotujcie rodzinną kartkę świąteczną z dobrym słowem, zróbcie sobie zdjęcie i wyślijcie na maila: [email protected] – nie zapomnijcie dodać, jaka jest nazwa waszego konta z rejestracji. (koniecznie zerknij do miernika światła, tam znajdziesz szczegółowe informacje, co można zrobić z taką kartką) UWAGA! Tego zadania nie musisz wykonywać, jeśli zrobiłeś je wczoraj!

 

 

Wszystkie odpowiedzi wyślij w jednym mailu razem ze zdjęciem ([email protected]) . Wpisz w tytule wiadomości słowa „konkurs dzień 2”. Nie zapomnij napisać o swoim profilu, abyśmy wiedzieli komu doliczyć punkty konkursowe.
Pieśń świąteczna
Czas oczekiwania nie może obyć się bez pięknej melodii. W świąteczny nastrój wprowadzi nas zespół niemaGOtu, póki co w tylko w wersji instrumentalnej, ale niebawem...


Podziel się sobą!
Bardzo dziękujemy Wam za wspólne tworzenie projektowej rodziny! Mamy nadzieję, że zamieszczone na stronie materiały pozwoliły Wam lepiej przeżyć ten dzień. Jeśli tak było, a czujecie w swoich sercach, że warto się tym podzielić – wyślijcie do nas maila ze zdjęciem, filmikiem lub dobrym słowem. Niektóre z nich wykorzystamy na naszej stronie i fanpage'u. Dobrze, że jesteście!
[email protected]

Partner strategiczny:


Pozostali partnerzy projektu: