Do Bożego Narodzenia zostało 8 dni!

Czwartek - 17 grudnia

Roraty

Zapraszamy do uczestnictwa w roratach o 6:45 z Parafii św. Rodziny w Piekarach Śląskich oraz o 18:00 z Parafii św. Bartłomieja w Bieruniu. Uzyskane kody roratnie pozwalają na odblokowanie obrazka (wpisz kod do skrzynki). Życzymy owocnego czasu odkrywania Cudu nad cudami!

Roraty poranne – 6:45

 

 

 

Roraty wieczorne – 18:00

 

Zapraszamy serdecznie do wysłuchania filmiku dla dzieci o Eucharystii!

 

Zapraszamy serdecznie do wysłuchania filmiku dla rodziców o Eucharystii!

Miernik Światła

Dziękujemy kochani za Wasze propozycje pomocy innym! Cieszymy się, że macie tak otwarte serca na potrzeby drugiego człowieka. Wśród wielu opcji postanowiliśmy dzisiaj przypomnieć o pomocy osobom, które nie mogą ruszać się z domu, ludziom starszym, samotnym lub schorowanym. Może w Waszej okolicy mieszka ktoś taki? Być może potrzebuje pomocy… pójścia do sklepu, do apteki… Miejcie czujne serca i otwarte oczy, żeby spostrzec tych, którzy potrzebują pomocy!

Sprawmy, aby nasza choinka była jeszcze piękniejsza! Mamy nadzieję, że miernik światła wzrasta nie tylko na platformie Holyweek, ale także w waszych domach, rodzinach, a przede wszystkim Waszych sercach!

 

Wirtualna skrzynka intencji

 

Kod roratni piątek: 0607

Księga Tradycji

Czy wiecie jaką tajemnice kryją w sobie modlitwy w ostatnim tygodniu adwentu?

Ostatni tydzień Adwentu to czas, kiedy w liturgii Kościół przygotowuje się do przyjęcia Pana Jezusa, który jest już blisko. Przez liturgię prowadzą nas tzw. Wielkie Antyfony. To modlitwy, pieśni, które kryją w sobie ważną obietnice.

Antyfony, których treść jest zaczerpnięta z ksiąg Starego Testamentu, zaczynają się od słów:
O Sapientia (Mądrości);
O Adonai (Panie);
O radix (Korzeniu);
O clavis (Kluczu Dawida);
O oriens (Wschodzie);
O rex (Królu);
O Emmanuel.

Sapientia
Adonai
Radix
Clavis
Oriens
Rex
Emmanuel

Pierwsze litery tych antyfon, poczynając od ostatniego wyrazu, tworzą łacińskie zawołanie: „ero cras” – jutro przybędę. To zawołanie jest właśnie owym tajemniczym przesłaniem. Tak jakby Pan Jezus chciał nam powiedzieć: Bądź gotowy, bo jutro przybędę.

Kiedy odmawia się te Wielkie Antyfony? od 17 do 23 grudnia, czyli w ostatnim tygodniu Adwentu. Za autora tych krótkich, zawierających trzy lub cztery wersy płomiennych wezwań modlitewnych, uważany jest św. Grzegorz Wielki, który żył w VI wieku.

Konkurs

1. Co oznacza sformułowanie „Ero cras”?
2. O jakim świętym rozmawiają dzisiaj dorośli w słuchowisku?
3. Wszyscy znamy historię o tym, jak pasterze w nocy przybyli do stajenki, aby powitać małego Jezusa. Czy wiecie jednak, co stało się, kiedy wracali do swoich domów? Zapewne długo rozmawiali o tym, czego doświadczyli i zapewne wtedy bardzo zgłodnieli. Każdy zaczął szukać w swoich kieszeniach, czy nie zostało im coś do „wszamania”. Wśród pasterzy było rodzeństwo, którzy w swoich zasadach żywieniowych mieli dziwną tradycję… ciekawe, czy odgadniecie jaką?
Abiasz często nosił ze sobą banany
Ruben lubił zajadać się serem
Micheasz zabrał ze sobą tej nocy naleśniki
Co miał przy sobie Baruch?
A) pieczywo
B) cebulę
C) falafel
D) pomidory
E) tortillę
F) hamburgera
Uwaga! Wszystkie pytania konkursowe są za 2 punkty.

 

Bardzo serdecznie prosimy o cierpliwość w kwestii zliczania punktów. Odpowiedzi jest sporo 😉 a dzień liczy tylko 24 godziny 😃 Na szczęście znaleźliśmy lukę w czasoprzestrzeni między 24:00 a 26:00. Życzymy powodzenia w dalszej części konkursu. Prosimy tez o dosyłanie odpowiedzi w tym samym dniu, w którym zostały opublikowane pytania, to znaczy przed północą.

 

Zerknij na naszego fanpage’a Holyweek na Facebook’u!

 

Wszystkie odpowiedzi wyślij w jednym mailu ([email protected]) . Wpisz w tytule wiadomości słowa „konkurs dzień 17”. Nie zapomnij napisać o swoim profilu, abyśmy wiedzieli komu doliczyć punkty konkursowe.

Pieśń świąteczna
Czas oczekiwania nie może obyć się bez pięknej melodii. W świąteczny nastrój wprowadzi nas zespół niemaGOtu, póki co w tylko w wersji instrumentalnej, ale niebawem...


Podziel się sobą!
Bardzo dziękujemy Wam za wspólne tworzenie projektowej rodziny! Mamy nadzieję, że zamieszczone na stronie materiały pozwoliły Wam lepiej przeżyć ten dzień. Jeśli tak było, a czujecie w swoich sercach, że warto się tym podzielić – wyślijcie do nas maila ze zdjęciem, filmikiem lub dobrym słowem. Niektóre z nich wykorzystamy na naszej stronie i fanpage'u. Dobrze, że jesteście!
[email protected]

Partner strategiczny:


Pozostali partnerzy projektu: