Do Bożego Narodzenia zostało 15 dni!

Czwartek - 10 grudnia

Roraty

Zapraszamy do uczestnictwa w roratach o 6:45 z Parafii św. Rodziny w Piekarach Śląskich oraz o 18:00 z Parafii św. Bartłomieja w Bieruniu. Uzyskane kody roratnie pozwalają na odblokowanie obrazka (wpisz kod do skrzynki). Życzymy owocnego czasu odkrywania Cudu nad cudami!

 

Roraty poranne – 6:45

 

Roraty wieczorne – 18:00

 

 

Zapraszamy serdecznie do wysłuchania filmiku dla dzieci o Eucharystii!

 

Zapraszamy serdecznie do wysłuchania filmiku dla rodziców o Eucharystii!

Miernik światła

Za nami czas, w którym wspominaliśmy św. Mikołaja, który pokazywał jak być dobrym i jak dzielić się dobrem z innymi. Mieliśmy wtedy okazję wesprzeć małą Sandrę. Dzisiaj chcemy zaproponować Wam „posadę” Ambasadora Miłosierdzia!

Czas pandemii jeszcze bardziej daje nam możliwość do dzielenia się tym, co mamy. Chodzi tu nie tylko o dobra materialne, ale także o poświęcony czas albo drobne przysługi. Chcemy kształtować w sobie to poczucie, że naprawdę możemy wiele.

Zachęcamy Was do tego, aby odebrać ze swojej parafii papierową torbę „Ambasadora Miłosierdzia”, do której można włożyć jakieś dary serca (słodycze, żywność, drobne prezenty, wypisane kartki świąteczne z życzeniami). Taką torbą można podzielić się z kimś, kto jest potrzebujący, smutny, zmartwiony… każdy gest miłości jest ważny. Jeśli nie znacie takiej osoby, to wypełnioną torbę można oddać na probostwo. Stamtąd zapewne trafi do kogoś potrzebującego. Jeśli na waszej parafii zabrakło takiej torby można przygotować własną lub skontaktować się z nami – być może będzie okazja odebrania ją w inny sposób.

 

Wirtualna skrzynka intencji

Kody roratnie:

10.12   1639

11.12   4873

Księga Tradycji

Dzisiaj będzie trochę o świecach. Świeca jest symbolem chrześcijanina. Wosk symbolizuje ciało, knot – duszę, a płomień – światło Ducha Świętego płonące w duszy człowieka.

Wśród różnych świec, wyjątkowe miejsce zajmuje „roratka”. To dodatkowa świeca, która zapalana jest podczas rorat. Zazwyczaj jest ona przepasana białą wstążką i udekorowana zielenią. Dawniej zapalało się ją dopiero podczas uroczystego hymnu „Chwała na wysokości Bogu”. W kościele umieszczana jest ona przy ołtarzu, w środku wieńca adwentowego lub obok figury Maryi. To właśnie ją symbolizuje roratka i przypomina, że Maryja niesie światu Chrystusa – prawdziwą Światłość.

Konkurs

1. Jak nazywa się specjalna świeca symbolizująca Maryję, która używana jest tylko w Adwencie?

2. Kim można zostać (podaj tytuł) uczestnicząc w akcji „Betlejem w spodku” dzieląc się tym, co mamy z tymi, którzy czegoś potrzebują?

3. Co oznacza napis na drzwiach, który najczęściej zapisywany jest kredą podczas odwiedzin kolędowych? (nie chodzi o imiona Mędrców)

 

Bardzo serdecznie prosimy o cierpliwość w kwestii zliczania punktów. Odpowiedzi jest sporo 😉 a dzień liczy tylko 24 godziny 😃 Na szczęście znaleźliśmy lukę w czasoprzestrzeni między 24:00 a 26:00. Życzymy powodzenia w dalszej części konkursu. Prosimy tez o dosyłanie odpowiedzi w tym samym dniu, w którym zostały opublikowane pytania, to znaczy przed północą.

 

Zerknij na naszego fanpage’a Holyweek na Facebook’u!

 

Wszystkie odpowiedzi wyślij w jednym mailu ([email protected]) . Wpisz w tytule wiadomości słowa „konkurs dzień 10”. Nie zapomnij napisać o swoim profilu, abyśmy wiedzieli komu doliczyć punkty konkursowe.

Pieśń świąteczna
Czas oczekiwania nie może obyć się bez pięknej melodii. W świąteczny nastrój wprowadzi nas zespół niemaGOtu, póki co w tylko w wersji instrumentalnej, ale niebawem...


Podziel się sobą!
Bardzo dziękujemy Wam za wspólne tworzenie projektowej rodziny! Mamy nadzieję, że zamieszczone na stronie materiały pozwoliły Wam lepiej przeżyć ten dzień. Jeśli tak było, a czujecie w swoich sercach, że warto się tym podzielić – wyślijcie do nas maila ze zdjęciem, filmikiem lub dobrym słowem. Niektóre z nich wykorzystamy na naszej stronie i fanpage'u. Dobrze, że jesteście!
[email protected]

Partner strategiczny:


Pozostali partnerzy projektu: