Do Bożego Narodzenia zostało 7 dni!

Piątek - 18 grudnia

Roraty

Zapraszamy do uczestnictwa w roratach o 6:45 z Parafii św. Rodziny w Piekarach Śląskich oraz o 18:00 z Parafii św. Bartłomieja w Bieruniu. Uzyskane kody roratnie pozwalają na odblokowanie obrazka (wpisz kod do skrzynki). Życzymy owocnego czasu odkrywania Cudu nad cudami!

Roraty poranne – 6:45

 

Roraty wieczorne – 18:00

 

Zapraszamy serdecznie do wysłuchania filmiku dla dzieci o Eucharystii!

 

Zapraszamy serdecznie do wysłuchania filmiku dla rodziców o Eucharystii!

Miernik Światła

Święta Bożego Narodzenia już niebawem! W wielu domach rozpocznie się czas porządków, przygotowań, gotowania, itd. – co zazwyczaj wiąże się z dużym stresem, a może i kłótniami? Pamiętajcie jednak jaka jest istota Bożego Narodzenia – Jezus rodzi się dla nas, aby nas zbawić, aby dać nam radość i pokój w sercach.

Niebawem pojawią się w tym dziale ciekawe filmiki, które pozwolą uczyć się okazywania miłości na różne sposoby – w różnych językach! Dzisiaj zachęcamy Was do wspólnej modlitwy za siebie. Być może chcecie o nią poprosić też innych w wirtualnej skrzynce intencji?

Wirtualna skrzynka intencji

 

No i zobaczcie, że nasza choinka znowu jest piękniejsza! Poziom „gwiazdkowości” 😉 wzrósł

 

Kod roratni sobota: 3001

Księga Tradycji

Wyobrażacie sobie Święta bez bożonarodzeniowej szopki? Tradycja ta sięga XII wieku, kiedy to pierwszą stajenkę postawiono w Greccio. Była to żywa szopka, którą wybudował Św. Franciszek z Asyżu.

Szopka ma przybliżyć wierzącym tajemnicę narodzin Chrystusa. Niektórzy spierają się, gdzie tak naprawdę narodził się Pan Jezus? W grocie?, szopce? Stajence? Dla nas to nie jest aż takie istotne. Dla nas liczy się to, że Bóg zstąpił na ziemię, aby nas uszczęśliwić – zbawić.

Czy u was w domu pod choinką stawia się szopkę bożonarodzeniową?

Konkurs

1. Kto powinien w rodzinie jutro wszystkich obudzić? Zerknijcie w pewną sekcję na naszej stronie 😉
2. Jaka jest piosenka, która towarzyszy nam w ramach projektu Holyweek?(tytuł) Jej linia melodyczna znajduje się zawsze na dole strony. Od jutra zobaczymy teledysk i postaramy się jej nauczyć 😉 Live z zespołem niemaGOtu odbędzie się we wtorek o 20:00
3. Święty Mikołaj odwiedzając wiele dzieci na całym świecie zauważył, że w pewnej rodzince dzieci były małymi kłamczuszkami. Na szczęście zdarzały się dni, w którym mówiły tylko prawdę. W innych jednak ciągle kłamali… to bardzo smuciło Mikołaja. Julka kłamała zawsze w piątki, soboty i niedziele. Adaś natomiast we wtorki, środy i czwartki. W który dzień będą mogli razem powiedzieć „będę jutro kłamał”?
Kochani, w sobotę opublikujemy poprawne odpowiedzi do najtrudniejszych pytań wraz z ich wytłumaczeniem, jeśli kogoś będzie ono interesowało 😃

 

Uwaga! Wszystkie pytania konkursowe są za 2 punkty.
Bardzo serdecznie prosimy o cierpliwość w kwestii zliczania punktów. Odpowiedzi jest sporo 😉 a dzień liczy tylko 24 godziny 😃 Na szczęście znaleźliśmy lukę w czasoprzestrzeni między 24:00 a 26:00. Życzymy powodzenia w dalszej części konkursu. Prosimy tez o dosyłanie odpowiedzi w tym samym dniu, w którym zostały opublikowane pytania, to znaczy przed północą.

 

Zerknij na naszego fanpage’a Holyweek na Facebook’u!

 

Wszystkie odpowiedzi wyślij w jednym mailu ([email protected]) . Wpisz w tytule wiadomości słowa „konkurs dzień 18”. Nie zapomnij napisać o swoim profilu, abyśmy wiedzieli komu doliczyć punkty konkursowe.

Pieśń świąteczna
Czas oczekiwania nie może obyć się bez pięknej melodii. W świąteczny nastrój wprowadzi nas zespół niemaGOtu, póki co w tylko w wersji instrumentalnej, ale niebawem...


Podziel się sobą!
Bardzo dziękujemy Wam za wspólne tworzenie projektowej rodziny! Mamy nadzieję, że zamieszczone na stronie materiały pozwoliły Wam lepiej przeżyć ten dzień. Jeśli tak było, a czujecie w swoich sercach, że warto się tym podzielić – wyślijcie do nas maila ze zdjęciem, filmikiem lub dobrym słowem. Niektóre z nich wykorzystamy na naszej stronie i fanpage'u. Dobrze, że jesteście!
[email protected]

Partner strategiczny:


Pozostali partnerzy projektu: