Do Bożego Narodzenia zostało 14 dni!

Piątek - 11 grudnia

Roraty

Zapraszamy do uczestnictwa w roratach o 6:45 z Parafii św. Rodziny w Piekarach Śląskich oraz o 18:00 z Parafii św. Bartłomieja w Bieruniu. Uzyskane kody roratnie pozwalają na odblokowanie obrazka (wpisz kod do skrzynki). Życzymy owocnego czasu odkrywania Cudu nad cudami!

 

Roraty poranne – 6:45

 

 

Roraty wieczorne – 18:00

 

 

Zapraszamy serdecznie do wysłuchania filmiku dla dzieci o Eucharystii!

 

Zapraszamy serdecznie do wysłuchania filmiku dla rodziców o Eucharystii!

Miernik światła

Kochani! Zobaczcie tylko jaka piękna inicjatywa. Zachęcamy Was do uczestnictwa w takim mini projekcie, w którym nie trzeba wiele od siebie wymagać. Wystarczy dzisiaj napisać życzenie, które powinny zaczynać się od słów „kocham Cię mamo” lub „kocham Cię tato”.
Sms z tymi życzeniami dotrze na Święta do ich adresatów. Przy okazji można wziąć udział w konkursie, o którym będzie więcej za jakiś czas.

Kocham Cię Tato, Kocham Cię Mamo

Pamiętaj, że dobrym słowem możesz czynić wiele dobra😉

 

Wirtualna skrzynka intencji

Kod roratni: 7046

Księga tradycji

W dniu dzisiejszym będzie znowu o wieńcu, tylko troszeczkę innym. Być może nie wiecie, ale nie każdy adwentowy wieniec znajduje się na stole. Niektóre z nich wiszą na drzwiach. To mniej znana ozdoba, choć można ją zobaczyć w niektórych domach.

Skąd się wzięła tradycja wieńca zawieszanego na drzwiach? Pochodzi ona z tradycji anglosaskiej, gdzie jeden wianek ozdabiał drzwi wejściowe, a drugi (ozdobiony świecami) znajdował się na stole. Przyznajcie sami, że mając taką ozdobę na drzwiach od razu wiadomo, u kogo adwent obchodzony jest „pełną gębą”!

Konkurs

  1. Skąd pochodzi tradycja wieńca, który zawieszanego na drzwiach?
  2. „Potrzeba gestów fizycznych, mimiki, milczenia, mowy ciała, a nawet zapachy, drżenia rąk, rumieńca, potu, ponieważ to wszystko mówi i należy do komunikacji międzyludzkiej.” – podaj autora i tytuł encykliki, z której zostały zaczerpnięte powyższe słowa.
  3. W jakich sytuacjach możemy usłyszeć Pana Boga? Wymień 3. (Zajrzyj do Słuchowiska Roratniego).

 

Zerknij na naszego fanpage’a Holyweek na Facebook’u!

 

Wszystkie odpowiedzi wyślij w jednym mailu ([email protected]) . Wpisz w tytule wiadomości słowa „konkurs dzień 11”. Nie zapomnij napisać o swoim profilu, abyśmy wiedzieli komu doliczyć punkty konkursowe.

Pieśń świąteczna
Czas oczekiwania nie może obyć się bez pięknej melodii. W świąteczny nastrój wprowadzi nas zespół niemaGOtu, póki co w tylko w wersji instrumentalnej, ale niebawem...


Podziel się sobą!
Bardzo dziękujemy Wam za wspólne tworzenie projektowej rodziny! Mamy nadzieję, że zamieszczone na stronie materiały pozwoliły Wam lepiej przeżyć ten dzień. Jeśli tak było, a czujecie w swoich sercach, że warto się tym podzielić – wyślijcie do nas maila ze zdjęciem, filmikiem lub dobrym słowem. Niektóre z nich wykorzystamy na naszej stronie i fanpage'u. Dobrze, że jesteście!
[email protected]

Partner strategiczny:


Pozostali partnerzy projektu: