Do Bożego Narodzenia zostały 4 dni!

Poniedziałek - 21 grudnia

Roraty

Zapraszamy do uczestnictwa w roratach o 6:45 z Parafii św. Rodziny w Piekarach Śląskich oraz o 18:00 z Parafii św. Bartłomieja w Bieruniu. Uzyskane kody roratnie pozwalają na odblokowanie obrazka (wpisz kod do skrzynki). Życzymy owocnego czasu odkrywania Cudu nad cudami!

Roraty poranne – 6:45

 

 

Roraty wieczorne – 18:00

 

Zapraszamy serdecznie do wysłuchania filmiku dla dzieci o Eucharystii!

Miernik Światła

Miłość nadaje smak naszemu życiu. Każdy z nas jej potrzebuje, chce być kochany, ale i każdy powinien kochać. Można to robić na wiele sposobów. Wczoraj używaliśmy do tego dobrych słów – komplementów. Dzisiaj powalczymy o drobne przysługi. Co to znaczy w praktyce? Jeśli kogoś kocham, to staram się czynić dobro tej osobie, np. pomagając w codziennych obowiązkach; proponując jakąś pomoc lub po prostu robiąc coś miłego dla innych. Zobaczcie jak może to wyglądać 😉

 

Wirtualna skrzynka intencji

Kod roratni: 6939

Księga Tradycji

Lubimy zbierać dobre oceny, kolekcjonować zabawki lego, książki itd. Adwent to piękny czas zbierania dobrych uczynków. Przygotowujemy się do przyjścia na świat Pana Jezusa. Dzieci przygotowują żłóbek dobroci. Robienie dobrych uczynków nie jest łatwe, ale jak ma się dla kogo… to już co innego. 

Kolejny zwyczaj adwentowy, który dziś poznacie to zbieranie siana dobrych uczynków. Pochodzi od z Francji. W pierwszą niedzielę Adwentu dziecko otrzymuje od rodziców pusty żłóbek. Odtąd każdego dnia, wieczorem przy modlitwie, robiąc rachunek sumienia, za każdy dobry uczynek wkłada jedną słomkę siana do żłóbka. Jest to dar dziecka dla Bożego Dzieciątka na pamiątkę Jego urodzin.

Konkurs

1. Jaki język miłości został dzisiaj przedstawiony w zakładce „miernik światła”? Zaproponuj dwa sposoby jego realizacji w małżeńskiej relacji oraz dwie możliwości okazywania go wśród dzieci.
2. Co oznacza, zgodnie z tradycją, włożenie przez dziecko źdźbła słomy do żłóbka?
3. Jasiu, Ola i Pola zaczęli przyozdabiać choinkę. Jak zawsze była to dla nich świetna zabawa. W pewnym momencie Jasiu popatrzył na bombki i pomyślał: „hmmm, a może by tak ogarnąć jakąś zagadkę?”… nie trwało to długo. Poustawiał odpowiednie bombki i zadał swoim siostrą pytanie: „W jaki sposób rozwiązać to równanie? Bo już nie czuję, kiedy rymuję 😉

Ułóż bombki w odpowiednich miejscach, aby równanie było prawidłowe!

UWAGA! Każdą bombkę można wykorzystać tylko raz!!

 

Uwaga! Wszystkie pytania konkursowe są za 2 punkty.
Bardzo serdecznie prosimy o cierpliwość w kwestii zliczania punktów. Odpowiedzi jest sporo a dzień liczy tylko 24 godziny Na szczęście znaleźliśmy lukę w czasoprzestrzeni między 24:00 a 26:00. Życzymy powodzenia w dalszej części konkursu. Prosimy tez o dosyłanie odpowiedzi w tym samym dniu, w którym zostały opublikowane pytania, to znaczy przed północą.

No i jeszcze taka mała informacja maksymalna ilość punktów na wczoraj to 171, a udało się ją zdobyć 11 rodzinkom. Tuż za nimi, tylko dwa punkty mniej kilkanaście następnych rodzin, a potem cała horda wszyscy mają jeszcze szanse na zdobycie pierwszych trzech miejsc… chociaż nadciągają zadania petardy

Zerknij na naszego fanpage’a Holyweek na Facebook’u!

Wszystkie odpowiedzi wyślij w jednym mailu ([email protected]) . Wpisz w tytule wiadomości słowa „konkurs dzień 21”. Nie zapomnij napisać o swoim profilu, abyśmy wiedzieli komu doliczyć punkty konkursowe.

Pieśń świąteczna
Czas oczekiwania nie może obyć się bez pięknej melodii. W świąteczny nastrój wprowadzi nas zespół niemaGOtu, póki co w tylko w wersji instrumentalnej, ale niebawem...


Podziel się sobą!
Bardzo dziękujemy Wam za wspólne tworzenie projektowej rodziny! Mamy nadzieję, że zamieszczone na stronie materiały pozwoliły Wam lepiej przeżyć ten dzień. Jeśli tak było, a czujecie w swoich sercach, że warto się tym podzielić – wyślijcie do nas maila ze zdjęciem, filmikiem lub dobrym słowem. Niektóre z nich wykorzystamy na naszej stronie i fanpage'u. Dobrze, że jesteście!
[email protected]

Partner strategiczny:


Pozostali partnerzy projektu: