Do Bożego Narodzenia zostało 12 dni!

Niedziela - 13 grudnia

Roraty

Wczoraj mieliśmy okazję pobrać kolorowankę na dzisiejszą niedzielę, a teraz czas dopełnić dzieła! Zapraszamy do naszych przyjaciół z kanału „Błogosławieństwa”, aby posłuchać o dzisiejszej Ewangelii oraz pokolorować trochę razem z Alicją

 

 

Jednocześnie chcemy zaprosić Was na jutrzejsze spotkanie live z zespołem niemaGOtu! To już drugie takie spotkanie. Poniedziałek godz. 20:00. mamy nadzieję, że się widzimy! Być może znowu spotkają nas jakieś niespodzianki?

Miernik Światła

Akcja „Ambasador Miłosierdzia” trwa! W jednej z parafii paczuszki zaczynają się zbierać. Wiele potrzebujących, smutnych i samotnych osób doświadczy dobra. Takie i podobne akcje dzieją się chyba w każdej parafii, proponowane są przez Caritas oraz inne instytucje, które chcą być „DLA” – dla drugiego człowieka.

 

Niech światło na naszej choince zabłyśnie jeszcze mocniej. Przede wszystkim, niech zabłyśnie w wielu ludzkich sercach!

Wirtualna skrzynka intencji

Księga tradycji

Dziś wyjątkowa niedziela w Adwencie, w której dominuje kolor różowy. Ksiądz w różowym ornacie przy ołtarzu to wyjątkowy widok. Dwa razy do roku ten kolor liturgiczny pojawia się w kościele: w III Niedzielę Adwentu i IV Niedzielę Wielkiego Postu. Jest to tak zwana „Niedziela radości” – różowa niedziela.

W Adwencie różowy kolor oznacza radość z bliskości narodzin Pana Jezusa. Róż stanowi połączenie fioletu pokuty z bielą świętowania.

Tradycja świętowania Niedzieli „radości” wyrosła w czasach, gdy Adwent miał typowo postny charakter. Wtedy miała ona charakter przerwy w poście, była jedynym radosnym akcentem Adwentu. Teraz, gdy Adwent obchodzony jest jako czas radosnego oczekiwania stanowi ona bardziej kulminacyjny punkt tego okresu.

Konkurs

Kochani, czekamy na wasze wiersze dzisiaj do godz. 20:00. W tę Niedzielę Radości wykorzystajcie dobrze czas i spędźcie go ze sobą. Jeśli chcecie, to podzielcie się tym z nami wysyłając na zdjęcia oraz kilka słów na ten temat. Codziennie staramy się publikować te wiadomości na stronie fanpage.

 

Zapraszamy jednocześnie do jutrzejszego spotkania live z zespołem niemaGOtu (poniedziałek) o godz. 20:00. Oprócz Oli i Kuby pojawi się ktoś jeszcze. Co nas czeka? Oprócz, mamy nadzieję, ciekawej rozmowy – dobra muzyka, a może i kolejne „małe co nie co”. Bądźcie z nami!

Pieśń świąteczna
Czas oczekiwania nie może obyć się bez pięknej melodii. W świąteczny nastrój wprowadzi nas zespół niemaGOtu, póki co w tylko w wersji instrumentalnej, ale niebawem...


Podziel się sobą!
Bardzo dziękujemy Wam za wspólne tworzenie projektowej rodziny! Mamy nadzieję, że zamieszczone na stronie materiały pozwoliły Wam lepiej przeżyć ten dzień. Jeśli tak było, a czujecie w swoich sercach, że warto się tym podzielić – wyślijcie do nas maila ze zdjęciem, filmikiem lub dobrym słowem. Niektóre z nich wykorzystamy na naszej stronie i fanpage'u. Dobrze, że jesteście!
[email protected]

Partner strategiczny:


Pozostali partnerzy projektu: