Do Bożego Narodzenia zostało 11 dni!

Poniedziałek - 14 grudnia

Roraty

Zapraszamy do uczestnictwa w roratach o 6:45 z Parafii św. Rodziny w Piekarach Śląskich oraz o 18:00 z Parafii św. Bartłomieja w Bieruniu. Uzyskane kody roratnie pozwalają na odblokowanie obrazka (wpisz kod do skrzynki). Życzymy owocnego czasu odkrywania Cudu nad cudami!

 

 

Roraty poranne – 6:45

 

 

 

 

Roraty wieczorne – 18:00

 

 

Zapraszamy serdecznie do wysłuchania filmiku dla dzieci o Eucharystii!

 

Zapraszamy serdecznie do wysłuchania filmiku dla rodziców o Eucharystii!

 

Link do transmisji live z zespołem niemaGOtu!

Miernik Światła

Na wielu wigilijnych stołach każdego roku pali się wyjątkowa świeca – świeca Caritas, z której dochód przeznaczony jest na dobry cel. Być może i w Waszych domach taka świeca się pali. Caritas to jednak nie tylko świecie, ale o wiele wiele więcej. Z resztą zerknijcie sami. Jeśli uważacie, że warto wspierać takie akcje, to zachęcamy do podzielenia się choćby złotówką. Niech nasza choinka przyozdobi się jeszcze bardziej!

 

CARITAS

 

Caritas Archidiecezji Katowickiej udostępnia swoje konto bankowe na zbiórkę ofiar i darowizn. Każda przekazana nam kwota umożliwia prowadzenie bardzo szerokiej działalności charytatywno-opiekuńczej. Pieniądze potrzebne są m.in. na utrzymanie i remonty ośrodków Caritas, opiekę i rehabilitację naszych podopiecznych, zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z działalnością Caritas Archidiecezji Katowickiej na naszej stronie oraz zachęcamy do finansowego wsparcia naszych działań. Dziękujemy za wszelki dar serca.

Ofiarodawców prosimy o wpłaty na konto: GETIN BANK S.A. II O/Katowice 96 1050 1214 1000 0090 3169 8062 SWIFT: INGBPLPW

 


Wirtualna skrzynka intencji

Kod roratni: 5963

Księga Tradycji

Czy lubicie śpiewać? Zapewne tak. Zanim jednak w Waszych głowach zaczną pojawiać się nutki świątecznych kolęd, zatrzymajmy się na pieśniami adwentowymi. Zasadniczo możemy podzielić je na dwie grupy: „Rorate”, czyli te, które mówią o tęsknocie za przyjściem Zbawiciela (stąd, jak pamiętacie wzięła się nazwa rorat) oraz „pieśni zwiastowania”.

Czy potraficie wymienić tytuły najpopularniejszych z nich? Jeśli nie, to spieszymy Wam z pomocą. Oto niektórych z nich:

– „Czekam na Ciebie Jezu mój mały”,

– „Gdy adwentowy wieczór nadchodzi” – „Hejnał wszyscy zaśpiewajmy”,

– „Niebiosa, rosę spuście nam z góry”,

– „Spuście rosę, niebiosa z góry”,

– „Archanioł Boży Gabriel”

Konkurs

Zapraszamy Was do kolejnego konkursowego dnia. Zanim jednak przeczytacie pytania, zaplanujcie sobie czas na dzisiejsze spotkanie live o godz. 20:00 z zespołem niemaGOtu. Być może i dzisiaj będzie coś fajnego do wygrania?

 

 

A OTO DZISIEJSZE PYTANIA:

1. Która organizacja, opisana dzisiaj w mierniku światła, zajmuje się pomocą potrzebującym, np.: rozprowadzając świece na stół wigilijny?

2. Jak się nazywają przedstawiciele zespołu niemaGOtu, z którymi tydzień temu odbyło się spotkanie live? Dzisiaj będzie również 😉 o godz. 20:00. Podaj dwa imiona.

3. Do Betlejem przybyli pasterze, którzy chcieli zobaczyć cudowne Dzieciątko, o którym usłyszeli od aniołów. Maryja, kiedy tylko ich spostrzegła, postanowiła ich ugościć. Szperając po kieszeniach swojej szaty znalazła woreczek z ciasteczkami, wysypała je na miseczkę i postawiła przed wejściem do stajenki. Pierwszy pasterz zjadł połowę wszystkich ciasteczek i jeszcze jedno; drugi pasterz – połowę pozostałych ciasteczek i jeszcze jedno; trzeci – połowę pozostałych ciasteczek i jeszcze jedno; czwarty także połowę z pozostałych do tej pory ciasteczek i jeszcze jedno. W ten sposób miseczka pozostała pusta. Nie zostało w niej ani jedno ciasteczko. Ile ciasteczek Maryja wsypała do miseczki?

 

Uwaga! Wszystkie pytania konkursowe są za 2 punkty.

Ranking najlepszych wyników pojawi się we wtorek! Prosimy o cierpliwość! 🙂

 

Zerknij na naszego fanpage’a Holyweek na Facebook’u!

 

Wszystkie odpowiedzi wyślij w jednym mailu ([email protected]) . Wpisz w tytule wiadomości słowa „konkurs dzień 14”. Nie zapomnij napisać o swoim profilu, abyśmy wiedzieli komu doliczyć punkty konkursowe.

Pieśń świąteczna
Czas oczekiwania nie może obyć się bez pięknej melodii. W świąteczny nastrój wprowadzi nas zespół niemaGOtu, póki co w tylko w wersji instrumentalnej, ale niebawem...


Podziel się sobą!
Bardzo dziękujemy Wam za wspólne tworzenie projektowej rodziny! Mamy nadzieję, że zamieszczone na stronie materiały pozwoliły Wam lepiej przeżyć ten dzień. Jeśli tak było, a czujecie w swoich sercach, że warto się tym podzielić – wyślijcie do nas maila ze zdjęciem, filmikiem lub dobrym słowem. Niektóre z nich wykorzystamy na naszej stronie i fanpage'u. Dobrze, że jesteście!
[email protected]

Partner strategiczny:


Pozostali partnerzy projektu: