Do Bożego Narodzenia zostało 22 dni!

Czwartek - 3 grudnia

Roraty

Kochani! Pamiętajcie, że uczestnicząc w konkursie Holyweek można wygrać wspaniałe nagrody! Punkty w konkursie otrzymujecie wpisując kody do wirtualnych skrzynek. Kody podawane są na Roratach online, które transmitowane są poniżej. Dzięki tym kodom, wpisując je w skrzynkę powyżej, otrzymacie wirtualne obrazki (Zerknijcie na swoje konto w lewym górnym rogu są trzy kreseczki —> „zdobyte obrazki i punkty”).

 

Dodatkowe punkty można zdobyć wysyłając nam odpowiedzi na zadane pytania, które znajdziecie na naszej stronie trochę niżej w zakładce „KONKURS”! Powodzenia!

 

Roraty poranne – 6:45

 

 

 

 

Roraty wieczorne – 18:00

 

Psssssst… jeśli ktoś był na roratach, a nie zauważył kodu, to jest on gdzieś ukryty na naszej stronie. Zerknijcie uważnie do różnych sekcji 😉

 

 

Zapraszamy do zapoznania się ze słuchowiskiem dla dzieci!

 

Zapraszamy do zapoznania się ze słuchowiskiem dla rodziców!

Miernik światła

Nasza choinka została przyozdobiona pierwszymi świecidełkami. To już coś! Podesłaliście do nas zdjęcia waszych świątecznych kartek z dobrym słowem, kilkadziesiąt osób zmotywowało się do modlitwy w różnych intencjach znajdujących się w wirtualnej skrzynce. Mamy nadzieję, że będzie tego jeszcze więcej! Zaproś zatem kogoś do tego, aby zerknął w to miejsce. Im więcej osób będzie czynić dobro, tym mocniej zapali się nasza choinka.
Dzisiaj proponujemy Wam dorzucić swoją „złotówkę” dla chorej Sandry – małej dziewczynki chorej na SMA. To bardzo bolesna choroba, która szybko postępuje. Na szczęście jest lekarstwo! Kosztuje jednak bardzo dużo! To najdroższy lek na świecie! Prawie 10 000 000 złotych!

Może znajdzie się ktoś i podaruje nadzieję małej Sandrze i jej rodzicom na Święta? Każda złotówka jest ważna! Naprawdę. Nie martw się, jeśli tylko na tyle Cię stać. Być może to Twój wdowi grosz, który w oczach Pana Jezusa jest fortuną!

Pomoc dla Sandry

 

 

A to nasza skrzyneczka! Ciekawe czy uda nam się zapełnić ją przed Świętami? Na naszą stronę zagląda codziennie kilka tysięcy osób!

KOD roratni: 7699

 

Wirtualna skrzynka intencji

Księga tradycji

Czy w ogóle są nam potrzebne jakieś postanowienia?

 

Postanowienia adwentowe mogą stać się małymi wyzwaniami dla całej rodziny, które zbliżą was do siebie jeszcze mocniej. Adwent to najlepszy czas na takie wyzwania. Postanowienia wyrażają nasze wewnętrzne i zewnętrzne przygotowanie do Bożego Narodzenia. Pozwalają nam one ćwiczyć naszą wytrwałość, silną wole i zacieśniają rodzinne więzi. Kilka dobrych rad jak ma wyglądać dobre postanowienie na adwent: Ważne, aby postanowienia były skrojone na miarę naszych możliwości, to znaczy powinny być realne, konkretne i nienarzucone z góry. Co to oznacza?

 

  1. Postanowienia realne – możliwe do wypełnienia, najlepiej nie za łatwe, ale też nie za trudne.
  2. Postanowienia konkretne – nie wyznaczajmy sobie ogólnego zadania pod tytułem – „będziemy spędzać razem więcej czasu”, ale na przykład „w weekend pójdziemy całą rodziną na wspólny spacer”.
  3. Postanowienia nienarzucane z góry – ważne, aby wypływały z naszych serc! Zerknijcie do zakładki „Czas dla nas”! Tam znajdziecie propozycje rodzinnych postanowień na każdy dzień.

 

 

Konkurs

1. Jaki trzy cechy powinno mieć postanowienie adwentowe, które znajdziecie w dzisiejszej „Księdze tradycji”?
2. Jak się nazywa dziewczynka, której możemy pomóc w naszym mierniku światła?
3. Na co Carlo Acutis zwracał szczególną uwagę planując swoje wakacje?

 

Zerknij na naszego fanpage’a Holyweek na Facebook’u!

 

Wszystkie odpowiedzi wyślij w jednym mailu razem ze zdjęciem ([email protected]) . Wpisz w tytule wiadomości słowa „konkurs dzień 3”. Nie zapomnij napisać o swoim profilu, abyśmy wiedzieli komu doliczyć punkty konkursowe.

Pieśń świąteczna
Czas oczekiwania nie może obyć się bez pięknej melodii. W świąteczny nastrój wprowadzi nas zespół niemaGOtu, póki co w tylko w wersji instrumentalnej, ale niebawem...


Podziel się sobą!
Bardzo dziękujemy Wam za wspólne tworzenie projektowej rodziny! Mamy nadzieję, że zamieszczone na stronie materiały pozwoliły Wam lepiej przeżyć ten dzień. Jeśli tak było, a czujecie w swoich sercach, że warto się tym podzielić – wyślijcie do nas maila ze zdjęciem, filmikiem lub dobrym słowem. Niektóre z nich wykorzystamy na naszej stronie i fanpage'u. Dobrze, że jesteście!
[email protected]

Partner strategiczny:


Pozostali partnerzy projektu: