Do Bożego Narodzenia zostało 9 dni!

Środa - 16 grudnia

Roraty

Zapraszamy do uczestnictwa w roratach o 6:45 z Parafii św. Rodziny w Piekarach Śląskich oraz o 18:00 z Parafii św. Bartłomieja w Bieruniu. Uzyskane kody roratnie pozwalają na odblokowanie obrazka (wpisz kod do skrzynki). Życzymy owocnego czasu odkrywania Cudu nad cudami!

Roraty poranne – 6:45

 

 

Roraty wieczorne – 18:00

 

Zapraszamy serdecznie do wysłuchania filmiku dla dzieci o Eucharystii!

 

Zapraszamy serdecznie do wysłuchania filmiku dla rodziców o Eucharystii!

Miernik Światła

Dziś jak widzicie w mierniku światła pustka.

Do tej pory działo się tutaj wiele dobra. Dziś chcemy, abyście to Wy w rodzinnym gronie wymyślili,  jak możemy jeszcze czynić dobro podczas oczekiwania na Jezusa.

Jest to pytanie numer 1 w zakładce konkurs!

 

 

Wirtualna skrzynka intencji

kod roratni czwartek: 6390

Księga Tradycji

Przygotowanie do świąt, jak zawsze wiąże się z bieganiną… jak my to lubimy! Porządki w domu, pieczenie ciasteczek, mycie okien, przygotowanie wigilijnych potraw, itd. Cała lista rzeczy do zrobienia powoli się zapełnia. Czy jednak o wszystkim pamiętam? Co jeszcze muszę zrobić? O czym nie mogę zapomnieć w adwencie?

Wśród wielu obowiązków, które często wysysają nas z energii, a czasem nawet wzbudzają poczucie frustracji, nie mogę zapomnieć o Adwentowej spowiedzi. Trzeba przygotować swoje serca na przyjęcie w nich Jezusa. Tam przede wszystkim powinno nastąpić Boże Narodzenie.

W wielu parafiach organizowane są noce konfesjonałów, a kolejki z dnia na dzień się powiększają. Być może w obecnych czasach będzie inaczej? Może trzeba zaplanować sobie czas na spowiedź i nie odkładać jej na ostatni moment?

Nie zwlekaj! Idź czym prędzej. Nie bój się! W konfesjonale czeka na Ciebie ten, który urodził się w brudzie stajni; Ten, który każdego bardzo kocha i nie boi się „smrodu” naszych grzechów. Adwent to dobry czas, abyśmy narodzili się na nowo do nowego lepszego życia.

Do głębokiego przeżycia tego wydarzenia potrzebna jest cisza i czas, a przede wszystkim otwarcie się na działanie łaski. Zostaw, na tyle na ile potrafisz, głowę pełną przedświątecznych spraw i popatrz w swoje serce. Zrób sobie rachunek sumienia. Być może pomocne będą dla Ciebie pytania, które znajdują się poniżej?

Czy dostrzegam to, że Bóg pierwszy mnie pokochał? W jaki sposób szukam Boga w swoim życiu? Ile czasu Mu poświęcam i jak ten czas wygląda? Czy jestem wdzięczny Bogu oraz ludziom za dobro, które od nich otrzymuję? Czy stawiam się w roli ucznia Chrystusa? Czy chcę się od Niego uczyć, być prowadzonym i korygowanym? Czym jest dla mnie Ewangelia? Czy traktuję ją na serio, a może wybieram sobie tylko to, co mi pasuje, albo wydaje się łatwiejsze, Ile mam w sobie radości a ile smutku? Co jest ich źródłem? Jak przeżywam Eucharystię? W jaki sposób okazuję miłość swoim bliskim? Czy mam dla nich czas? Jak kocham siebie samego? Czy dbam o siebie i o swój rozwój fizyczny, emocjonalny, duchowy? Czy nie zaniedbałem jakiegoś dobra?

Konkurs

1. Jak jeszcze możemy czynić dobro podczas oczekiwania na przyjście Jezusa? (Zerknij do „Miernika Światła”)
2. Co trzeba zrobić pomiędzy myciem okien, a pieczeniem pierniczków? (Zerknij do „Księgi Tradycji”)
3. Jakie słowa Papieża Franciszka pojawiają się się w dzisiejszej zakładce „Czas dla nas”?
Uwaga! Wszystkie pytania konkursowe są za 2 punkty.

Uchylamy rąbka tajemnicy! Po drugim tygodniu konkursowych zmagań w przedziale punktowym 131-133 mieści się 24 drużyny! Jesteśmy z Was dumni!😉  Przepraszamy Was za małe opóźnienie!

Bardzo serdecznie prosimy o cierpliwość w kwestii zliczania punktów. Odpowiedzi jest sporo 😉 a dzień liczy tylko 24 godziny 😃 Na szczęście znaleźliśmy lukę w czasoprzestrzeni między 24:00 a 26:00. Życzymy powodzenia w dalszej części konkursu. Prosimy tez o dosyłanie odpowiedzi w tym samym dniu, w którym zostały opublikowane pytania, to znaczy przed północą.

 

Zerknij na naszego fanpage’a Holyweek na Facebook’u!

 

Wszystkie odpowiedzi wyślij w jednym mailu ([email protected]) . Wpisz w tytule wiadomości słowa „konkurs dzień 16”. Nie zapomnij napisać o swoim profilu, abyśmy wiedzieli komu doliczyć punkty konkursowe.

Pieśń świąteczna
Czas oczekiwania nie może obyć się bez pięknej melodii. W świąteczny nastrój wprowadzi nas zespół niemaGOtu, póki co w tylko w wersji instrumentalnej, ale niebawem...


Podziel się sobą!
Bardzo dziękujemy Wam za wspólne tworzenie projektowej rodziny! Mamy nadzieję, że zamieszczone na stronie materiały pozwoliły Wam lepiej przeżyć ten dzień. Jeśli tak było, a czujecie w swoich sercach, że warto się tym podzielić – wyślijcie do nas maila ze zdjęciem, filmikiem lub dobrym słowem. Niektóre z nich wykorzystamy na naszej stronie i fanpage'u. Dobrze, że jesteście!
[email protected]

Partner strategiczny:


Pozostali partnerzy projektu: