Do Bożego Narodzenia zostało 18 dni!

Poniedziałek - 7 grudnia

Roraty

Kochani! Pamiętajcie, że uczestnicząc w konkursie Holyweek można wygrać wspaniałe nagrody! Punkty w konkursie otrzymujecie wpisując kody do wirtualnych skrzynek. Kody podawane są na Roratach online, które transmitowane są poniżej. Dzięki tym kodom, wpisując je w skrzynkę powyżej, otrzymacie wirtualne obrazki (Zerknijcie na swoje konto w lewym górnym rogu są trzy kreseczki —> „zdobyte obrazki i punkty”).

 

Dodatkowe punkty można zdobyć wysyłając nam odpowiedzi na zadane pytania, które znajdziecie na naszej stronie trochę niżej w zakładce „KONKURS”! Powodzenia!

 

Roraty poranne – 6:45

 

Roraty wieczorne – 18:00

 

Psssssst… jeśli ktoś był na roratach, a nie zauważył kodu, to jest on gdzieś ukryty na naszej stronie. Zerknijcie do miernika świtała!

 

Zapraszamy do zapoznania się ze słuchowiskiem dla dzieci!

 

 

Zapraszamy do zapoznania się ze słuchowiskiem dla rodziców!

 

Miernik Światła

Czasem w życiu bywa tak, że nie wszystko idzie po naszej myśli… mamy żal do Pana Boga… nie potrafimy się z czymś pogodzić. Przychodzi jednak taki moment w życiu, że trzeba podejmować konkretne decyzje. Pan Bóg daje nam się wtedy doświadczyć. A jak doświadczają Jego obecności ci, którzy nie mogą jednoczyć się z Nim w sakramentach? Historia Gabrysi pokazuje, że pragnienie obecności Boga może być wielkie nawet wtedy, kiedy nie można przyjąć Go w Komunii św. Być może jej historia jest światłem nadziei dla innych osób, którzy znajdują się w podobnej sytuacji.

 

 

 

 

Kod roratni 5789

 

Wirtualna skrzynka intencji

Księga tradycji

W czasie Adwentu, w niektórych domach można istnieje tradycja wypiekania świątecznych pierniczków. Właśnie wtedy, cała rodzinka wyrabia ciasto, układa je do specjalnych foremek, z których układają się prawdziwe dzieła sztuki: gwiazdki, choinki, aniołki…

 

Zapach pierniczków ozdabianych cynamonem, lukrem, słodkimi kuleczkami przepełnia wtedy cały dom! Ciasteczka trafiają zaś na adwentowy stół, a później lądują w brzuszkach. Zdarza się, że stają się one ciekawym prezentem dla bliskich.

Skąd pochodzi tradycja pieczenia pierników adwentowych? Podobno już w średniowieczu w klasztorach wypiekano je z najlepszych składników i drogich przypraw, aby rozdawać je w Boże Narodzenie ubogim.

Konkurs

  1. Jakie „mądre” słowa usłyszała Gabrysia, które ciągle „chodzą” jej po głowie? (koniecznie zobacz filmik w mierniku światła)
  2. Dla kogo przede wszystkim były wypiekany świąteczne pierniki w średniowieczu? (zerknij do Księgi tradycji)
  3. Ostatnio zmagaliście się z pewną rymowaną zagadką, która okazała się dość trudna. Większość wpadła jednak na to, że chodziło o „czas”. Czas jest czymś bardzo ważnym, czego nie możemy marnować. Czy będziecie zatem w stanie odpowiedzieć na to pytanie? „Jeśli Gwiazda Betlejemska przyleciała nad stajenkę o 19:35, przelatywała nad Samarią o 18:20, a nad Galileą o 17:05, to o której przekroczyła granicę Ziemi Świętej?”

 

Zerknij na naszego fanpage’a Holyweek na Facebook’u!

 

Wszystkie odpowiedzi wyślij w jednym mailu razem ze zdjęciem ([email protected]) . Wpisz w tytule wiadomości słowa „konkurs dzień 7”. Nie zapomnij napisać o swoim profilu, abyśmy wiedzieli komu doliczyć punkty konkursowe.

 

 

Po pierwszym tygodniu konkursowych zmagań możemy powiedzieć tak: JESTEŚMY Z WAS DUMNI!!! 90 drużyn mieści się w przedziale punktowym 45-50 punktów. Tak uchylimy rąbka tajemnicy 😉

 

Gratulujemy osobom, które zdobyły największą ilość polubień pod zdjęciem!

 

I miejsce

 

II miejsce

 

III miejsce

 

IV miejsce

 

V miejsce 

 

VI miejsce

Pieśń świąteczna
Czas oczekiwania nie może obyć się bez pięknej melodii. W świąteczny nastrój wprowadzi nas zespół niemaGOtu, póki co w tylko w wersji instrumentalnej, ale niebawem...


Podziel się sobą!
Bardzo dziękujemy Wam za wspólne tworzenie projektowej rodziny! Mamy nadzieję, że zamieszczone na stronie materiały pozwoliły Wam lepiej przeżyć ten dzień. Jeśli tak było, a czujecie w swoich sercach, że warto się tym podzielić – wyślijcie do nas maila ze zdjęciem, filmikiem lub dobrym słowem. Niektóre z nich wykorzystamy na naszej stronie i fanpage'u. Dobrze, że jesteście!
[email protected]

Partner strategiczny:


Pozostali partnerzy projektu: