Dziś wieczorem rozpoczynamy świętowanie Bożego Narodzenia!

Czwartek - 24 grudnia

HOLYWEEK

No i nadszedł ten czas, aby bezpośrednio przygotować się do Bożego Narodzenia, które zbliża się już wielkimi krokami. W końcu zanucimy w pełni świąteczną pieśń zespołu niemaGOtu, która towarzyszyła nam do tej pory tylko w linii melodycznej. Rozważcie sobie jej tekst i poczujcie tę podniosłą atmosferę! Jezus jest blisko!

Już dzisiaj wieczorem – Wigilią – rozpoczniemy świętowanie Bożego Narodzenia. To czas miłości, radości i pokoju. Niech przy wigilijnym stole nie zabranie naszej Holyweekowej rodzinki. Wspomnijcie, w Waszych modlitwach, o wszystkich zaangażowanych w ten projekt i o tych, którzy wzięli w nim udział. Na życzenia i podsumowania przyjdzie jeszcze czas.

 

Miernik Światła

No i nadeszła Wigilia, a u nas ostatni język miłości – bliskość. Kto jej nie potrzebuje? Od małego lubiliśmy, jak ktoś nas przytulał, brał na kolana, czy trzymał za rączkę. Bliskość osób, które są dla nas ważne daje nam poczucie bezpieczeństwa i tego, że czujemy się kochani. Kiedy dorastamy okazywanie tego języka miłości nieco się zmienia, ale zawsze chodzi o to samo! Nieco łatwiej wyobrazić nam sobie bliskość w ludzkich relacjach: małżonków, rodziców i dzieci, czy przyjaciół. Nieco trudniej mówić o nie w stosunku do Pana Boga. On jednak też chce być bardzo blisko nas… a najbliżej jest wtedy, gdy przyjmujemy Go w Komunii św. A jak Wy okazujecie sobie bliskość?

 

Film Zobaczcie!!! na naszej choince zapaliła się gwiazdka! To znak, że dzisiaj Wigilia Bożego Narodzenia!

 

 

Wirtualna skrzynka intencji

Księga Tradycji

Wigilijny wieczór to wyjątkowy czas wielu pięknych tradycji, które mocną wpadają w nasze serca. Część z nich posiada głęboką symbolikę, a część jest starym zwyczajem. Czy jednak zawsze bierzemy je sobie do serca?

Wśród tradycji związanych z dzisiejszym dniem wymieniamy 12 potraw na wigilijnym stole, które nawiązują do biblijnej „pełni” (12 pokoleń Jakuba, 12 Apostołów, czy liczba 12 razy 12 razy 1000 – symboliczna suma wszystkich zbawionych). Można powiedzieć, że są one prośbą o to, aby nigdy w domu niczego nie brakło, co jest konieczne do godnego życia, ale także dziękczynieniem składanym Bogu za wszystko, co mamy.

W tym dniu podzielimy się również opłatkiem, zaśpiewamy kolędy, a może nawet znajdziemy jakieś prezenty pod choinką. Warto jednak zatrzymać się nad jeszcze jedną tradycją – pustego miejsca przy stole. Czy zdarzyło Wam się kiedyś, aby było zajęte?

Puste miejsce nawiązuje do sceny sprzed dwóch tysięcy lat, kiedy Józef z Maryją, szukając miejsca do narodzin Jezusa, nie znaleźli go w żadnej z gospód. Ostatecznie odpoczęli w ubogiej stajni – grocie. Przygotowując pusty talerz chcemy otworzyć drzwi naszych domów na Jezusa w drugim człowieku, szczególnie tym biednym, samotnym i często nam nieznajomym.

Warto jednak zadać sobie dzisiaj pytanie: „a co jeśli dzisiaj zapuka ktoś do nas?” w dobie koronawirusa, niepokojów i zagrożeń???

Konkurs

Kochani! Trwa gorączkowe liczenie punktów i sprawdzenie tego, czy wszystko pasuje. Jutro ujawnimy tych, którym udało się zdobyć najwięcej punktów. Ciekawi jesteśmy, ile tych rodzin będzie. Chcemy Wam jednak coś powiedzieć:

1. To aż dziwne, że dzisiaj nie ma tu żadnych pytań!!!! 😉 ale chcemy Wam dać w spokoju przygotować się do Wigilii… i sobie też 😉 😃

2. Jesteśmy z Was wszystkich bardzo, ale to bardzo dumni! Podziwiamy Waszą determinację, spędzanie wiele godzin czasu nad szukaniem dobrych odpowiedzi, za cierpliwość dla nas z liczeniem punktów i za wyrozumiałość wtedy, gdy zdarzały nam się małe wpadki.

3. Jest nam przykro, że nie wszyscy będą mogli wygrać. To takie trudne, kiedy chcielibyśmy wszystkich czymś obdarować, ale niestety to niemożliwe… mamy nadzieję, że i tutaj okażecie nam trochę wyrozumiałości. Mamy też nadzieję, że mimo wszystko czas konkursu był dla Was twórczy, piękny i radosny, nawet wtedy, gdy nie uda się go wygrać.

4. Jeśli ktoś stęsknił się za codziennym wysyłaniem wiadomości, to zachęcamy, aby podesłań na naszego maila [email protected] zdjęcie, jak siedzicie przy wigilijnym stole. Być może z Waszymi życzeniami dla wszystkich? Przynajmniej część z nich postaramy się opublikować.

 

Posyłamy Wam serducho z literką H jak Holyweek, co by Wam się dobrze wspominało te chwile, które mieliśmy okazję spędzić razem!

 

 

Zerknij na naszego fanpage’a Holyweek na Facebook’u!

Pieśń świąteczna
Czas oczekiwania nie może obyć się bez pięknej melodii. W świąteczny nastrój wprowadzi nas zespół niemaGOtu, póki co w tylko w wersji instrumentalnej, ale niebawem...


Podziel się sobą!
Bardzo dziękujemy Wam za wspólne tworzenie projektowej rodziny! Mamy nadzieję, że zamieszczone na stronie materiały pozwoliły Wam lepiej przeżyć ten dzień. Jeśli tak było, a czujecie w swoich sercach, że warto się tym podzielić – wyślijcie do nas maila ze zdjęciem, filmikiem lub dobrym słowem. Niektóre z nich wykorzystamy na naszej stronie i fanpage'u. Dobrze, że jesteście!
[email protected]

Partner strategiczny:


Pozostali partnerzy projektu: