Rodzinny Kalendarz Adwentowy

Jak to działa?

Zaczynamy!

No i rozpoczął się Adwent! Ten piękny i radosny czas oczekiwania na Boże Narodzenie. To nie zmienia jednak faktu, że za naszymi oknami ciągle szaleje epidemia… mało tego! Może znowu nie będzie śniegu! To jednak nic strasznego, bo mamy siebie! Chcemy zaprosić Was do kolejnego rodzinnego projektu Holyweek po to, aby Miłość mogła znowu narodzić się pośród nas, tak jak dwa tysiące lat temu! Zerknijcie jak to było kiedyś…

 

Zerknijcie jeszcze w jaki sposób do uczestnictwa w projekcie zapraszają nas rodzinki i goście specjalni, którzy będą nam towarzyszyli w jego trakcie!

 

Roraty

Od poniedziałku do piątku zapraszamy do uczestnictwa w roratach online transmitowanych o godzinie 6:45 z Parafii Świętej Rodziny z Piekar Śląskich oraz o 18:00 z Parafii św. Bartłomieja z Bierunia. Roraty odbywają się na podstawie materiałów z Małego Gościa Niedzielnego pt.: „Cud nad cudami”.

UWAGA! Uczestnicząc w roratach online można kolekcjonować wirtualne obrazki przy pomocy kodów, które podawane będą podczas transmitowanej Mszy roratniej. Kody należy wpisać w odpowiednie miejsce (skrzyneczka), co pozwoli je edytować. Dzięki nim będziecie nie tylko kolekcjonować obrazki, ale także zbierać punkty w naszym konkursie! Parafie, które planują zorganizować własne transmisje na podstawie materiałów z Małego Gościa Niedzielnego prosimy o informację na maila [email protected].

w celu uzyskania powyższych kodów. Osoby, które uczestniczyłyby w takich roratach, a nie uzyskały kodów w swojej parafii, prosimy o indywidualny kontakt na fanpage’u Holyweeka.

 

W tym roku piosenką przewodnią podczas rorat będzie utwór Magdy Anioł pt.: „Kiedyś wino i chleb”, który wkomponowuje się w tematykę eucharystyczną. Każdego dnia uczestnicy rorat będą odkrywali tę największą tajemnicę i najpiękniejszy cud, jakiego możemy doświadczyć tutaj na ziemi.

 

W tej sekcji znajdziecie również ciekawe słuchowiska dla dzieci oraz dla rodziców, a także osobną, przygotowaną i dostępną przez cały dzień roratnią homilię – specjalnie dla tych, którym rano się troszeczkę „przyspało”, a wieczorem byli strasznie zabiegani.

Czas dla nas

Jak to w kalendarzu adwentowym bywa, oprócz słodkich czekoladek, powinny znaleźć się jakieś postanowienia, które przygotują nasze serca i nasze rodziny na Boże Narodzenie. Propozycję takich rodzinnych postanowień przygotowali przedstawiciele Stowarzyszenia św. Filipa Nereusza z Rudy Śląskiej, którzy na co dzień współpracują z rodzinami. Zobaczcie co zaplanowali na dzisiaj!

 

Miernik światła

Czas Bożego Narodzenia to czas dobra i pokoju. Podczas jego trwania ponoć zawieszano nawet działania wojenne. Jako rodzinka Holyweek chcemy dobrem dzielić się z innymi bardzo mocno! Liczymy na to, że nasza choinka zostanie pięknie przyozdobiona dobrymi uczynkami, a na jej szczycie rozbłyśnie jasno światło gwiazdy betlejemskiej. W tej sekcji pokażemy Wam wiele możliwości zaangażowania się w charytatywną posługę począwszy od przesłania świątecznych kartek ubogim i samotnym, aż po przygotowanie dla nich torby pełnej smakołyków. Może i Wy dołączycie do grona ambasadorów miłosierdzia?

Zapraszamy również do modlitewnego wsparcia wirtualnej skrzynki intencji prowadzonej przez naszych przyjaciół z „Pustyni Serc”. Jak ona działa? Wystarczy kliknąć w poniższy odnośnik. Wtedy możesz: 1. Poprosić o modlitwę: wpisz swoją intencję, którą nosisz w sercu i podpisz swoim imieniem 2. Wesprzeć kogoś swoją modlitwą klikając przy odpowiedniej intencji „Modlę się!”:

Wirtualna skrzynka intencji

Księga tradycji

Jak w każdej księdze, także i w tej, znajduje się wiele ciekawych historii na różne tematy. Holyweek proponuje Wam poznanie różnych tradycji związanych z czasem Adwentu i Bożego Narodzenia. Będziecie mieli okazję poznać jak świętują te wydarzenia inni chrześcijanie oraz co oznaczają używane w tym czasie symbole. Zapraszamy serdecznie do częstego zaglądania w to miejsce!

 

 

Konkurs

1. W konkursie mogą wziąć rodziny (rodzice wraz z dziećmi – bez limitu osób) lub grupy osób (maksymalnie pięcioosobowe), które uczestniczą w projekcie „Holyweek Rodzinny Kalendarz Adwentowy”.

2. Wyrazem uczestnictwa w projekcie jest posiadanie swojego darmowego konta na platformie Holyweek utworzonego poprzez rejestrację w systemie. Konta założone w edycji wakacyjnej są nadal aktualne, dlatego nie wymaga się ponownej rejestracji.

3. Nagrodami w konkursie dzielą się na główne i dodatkowe.

4. Nagrody główne to:

a. Rodzinny weekend w Domu Rekolekcyjnym św. Jadwigi w Brennej z pełnym wyżywieniem ufundowany przez ks. Abpa Wiktora Skworca,

b. Laptop ufundowany przez Instytut Gościa Niedzielnego,

c. Rodzinny zestaw płyt, książek i gier planszowych ufundowany przez Księgarnię św. Jacka

5. Nagrody główne uzyskują trzy rodziny/drużyny, które w ramach niniejszego projektu zdobędą największą liczbę punktów. W przypadku remisu punktowego przygotowane zostanie dodatkowe zadanie, które wyłoni zwycięzców.

6. Nagrody wybierane będą przez zwycięzców począwszy od pierwszego miejsca.

7. Punkty w konkursie zdobywać można poprzez:

a. Uczestnictwo w roratach (zbieranie wirtualnych obrazków za pomocą czterocyfrowych kodów) – 5 punktów za każdy obrazek.

b. Publikację czterech zdjęć na fanpage’u w wyznaczonych i podanych na stronie terminach – o ilości punktów decyduje ilość zebranych lików (każde 25 like’ów = 1 punkt). Zdjęcia publikuje się w komentarzach do specjalnie utworzonych na potrzeby konkursu postach.

c. Odpowiedzi na pytania/zadania pojawiające się na stronie holyweek.pl – wysyłane zostają one na mail [email protected] z jednego maila, w którym dopisana jest nazwa profilu zarejestrowana w systemie Holyweek. Każde zadanie będzie miało opisaną swoją punktację.

8. Punktacja ogólna, mieszcząca wszystkich uczestników konkursu, będzie widoczna tylko dla organizatorów. Każdy uczestnik będzie widział ilość swoich punktów po zalogowaniu się na swój profil w platformie holyweek.

9. W drugą, trzecią i czwartą niedzielę Adwentu zostanie opublikowanych pierwszych pięć rodzin, jednakże bez podanych wyników punktowych, aby motywować wszystkich uczestników do dalszych zmagać konkursowych.

10. Wyniki konkursu głównego – najlepsze drużyny zostaną opublikowane 26 grudnia wraz z osiągniętym wynikiem punktowym.

11. Nagrody dodatkowe to upominki związane z mniejszymi dodatkowymi konkursami odbywającymi się w ramach projektu Holyweek ogłaszanymi na bieżąco lub za poszczególne zadania wchodzące w skład głównego konkursu.

12. Odpowiedzi na pytania konkursowe wysłać należy w tym samym dniu.

13. Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo do zmiany regulaminu.

Pieśń świąteczna
Czas oczekiwania nie może obyć się bez pięknej melodii. W świąteczny nastrój wprowadzi nas zespół niemaGOtu, póki co w tylko w wersji instrumentalnej, ale niebawem...


Podziel się sobą!
Bardzo dziękujemy Wam za wspólne tworzenie projektowej rodziny! Mamy nadzieję, że zamieszczone na stronie materiały pozwoliły Wam lepiej przeżyć ten dzień. Jeśli tak było, a czujecie w swoich sercach, że warto się tym podzielić – wyślijcie do nas maila ze zdjęciem, filmikiem lub dobrym słowem. Niektóre z nich wykorzystamy na naszej stronie i fanpage'u. Dobrze, że jesteście!
[email protected]

Partner strategiczny:


Pozostali partnerzy projektu: