Do Bożego Narodzenia zostało 10 dni!

Wtorek - 15 grudnia

Roraty

Zapraszamy do uczestnictwa w roratach o 6:45 z Parafii św. Rodziny w Piekarach Śląskich oraz o 18:00 z Parafii św. Bartłomieja w Bieruniu. Uzyskane kody roratnie pozwalają na odblokowanie obrazka (wpisz kod do skrzynki). Życzymy owocnego czasu odkrywania Cudu nad cudami!

 

Transmisja pojawi się ok. 6:40!

Roraty poranne – 6:45

 

 

Roraty wieczorne – 18:00

 

Zapraszamy serdecznie do wysłuchania filmiku dla dzieci o Eucharystii!

 

Zapraszamy serdecznie do wysłuchania filmiku dla rodziców o Eucharystii!

Miernik światła

Świeca Caritas budzi wrażliwość Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oznacza nadzieję na lepszy los dla setek tysięcy dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia. W ramach 27. edycji akcji Caritas Polska przygotowała ok. 2 mln świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. Finansowanie wakacyjnego wypoczynku, posiłków, stypendiów oraz wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu – to główne cele, którym służą co roku środki zebrane dzięki dystrybucji świec Caritas, prowadzonej w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W tym roku, z uwagi na pandemię, szczególnie ważna jest pomoc najmłodszym mającym utrudniony dostęp do edukacji zdalnej. O przeznaczeniu wpływów związanych z Wigilijnym Dziełem Pomocy Dzieciom będą decydować diecezjalne Caritas, uwzględniając lokalne potrzeby. Ponadto w tym roku 10 groszy, uzyskanych dzięki każdej z wigilijnych świec rozprowadzanych w parafiach, zostanie przeznaczone na wsparcie dzieci z krajów Bliskiego Wchodu dotkniętych konfliktami zbrojnymi.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom zostało zapoczątkowane przez Caritas w 1994 r. Co roku, podczas adwentu, świece są rozprowadzane w parafiach w całej Polsce. Od blisko 20 lat akcja ma charakter ekumeniczny. Obecnie jest prowadzona przez Caritas wspólnie z Diakonią Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Diakonią Kościoła Ewangelicko-Reformowanego oraz Prawosławnym Ośrodkiem Miłosierdzia Eleos. Od początku nawiązuje do idei pustego miejsca przy stole. Światło świecy przypomina Polakom, że na naszą pomoc czekają ci, którzy nas potrzebują.

(Zaczerpnięte ze strony Caritas)

 

Wirtualna skrzynka intencji

 

Kod roratni wtorek: 2174 oraz  środa 1141

Księga Tradycji

W Holyweekowej Księdze Tradycji o świetle mówiliśmy już naprawdę sporo. Dzisiaj przypomnimy sobie jeszcze jedno światło, o którym mówili nasi przyjaciele z kanału „Błogosławieństwa” – o lampionie.

Lampion i jego niezwykłe światło rozprasza grudniowe ciemności. Dzieci rozświetlają nim swoją drogę na roraty. Najczęściej jest on ozdobiony chrześcijańskimi symbolami lub scenami z Biblii i przypomina, że światło Chrystusa rozpędza ciemności grzechu.

Mówiąc o lampionie, warto zerknąć do Pisma Świętego i przeczytać sobie ciekawą przypowieść… wiecie o czym ona opowiada??? (Mt 25,1-13)

Konkurs

A co my tu dzisiaj mamy za ciekawe zadania 😉
1. Czym jest Credo według Ojca Archanioła z dzisiejszego słuchowiska dla dzieci?
2. Kim była kobieta, o której mowa w Starym Testamencie, która nosi hebrajski odpowiednik imienia Maryi – Matki Pana Jezusa? (Scharakteryzuj ją krótką)
3. Święty Józef lubił patrzeć się w gwiazdy. Zawsze, kiedy to robił, przypominał sobie tę wyjątkową gwiazdę, która zaświeciła nad stajenką, w której Maryja poczęła Jezusa. Doskonale pamiętał ilość gwiazd w poszczególnych partiach nieba. Nie musiał jednak wkuwać tego na pamięć, ponieważ przygotował sobie tajemny wzór, który potrafił zrozumieć tylko on. Do naszych czasów przetrwały pewne zapiski, ale nie potrafimy ich rozszyfrować… Czy jesteście w stanie zgadnąć ile gwiazd znajduje się w ostatnim gwiazdozbiorze (D)?
Gwiazdozbiór A: 2 + 4 + 6 = 48 gwiazd
Gwiazdozbiór B: 3 + 5 + 9 = 85 gwiazd
Gwiazdozbiór C: 8 + 3 + 7 = 54 gwiazdy
Gwiazdozbiór D: 5 + 6 + 2 = ???
Uwaga! Wszystkie pytania konkursowe są za 2 punkty.

 

Bardzo serdecznie prosimy o cierpliwość w kwestii zliczania punktów. Odpowiedzi jest sporo 😉 a dzień liczy tylko 24 godziny 😃 Na szczęście znaleźliśmy lukę w czasoprzestrzeni między 24:00 a 26:00. Życzymy powodzenia w dalszej części konkursu. Prosimy tez o dosyłanie odpowiedzi w tym samym dniu, w którym zostały opublikowane pytania, to znaczy przed północą.

 

Zerknij na naszego fanpage’a Holyweek na Facebook’u!

 

Wszystkie odpowiedzi wyślij w jednym mailu ([email protected]) . Wpisz w tytule wiadomości słowa „konkurs dzień 15”. Nie zapomnij napisać o swoim profilu, abyśmy wiedzieli komu doliczyć punkty konkursowe.

Pieśń świąteczna
Czas oczekiwania nie może obyć się bez pięknej melodii. W świąteczny nastrój wprowadzi nas zespół niemaGOtu, póki co w tylko w wersji instrumentalnej, ale niebawem...


Podziel się sobą!
Bardzo dziękujemy Wam za wspólne tworzenie projektowej rodziny! Mamy nadzieję, że zamieszczone na stronie materiały pozwoliły Wam lepiej przeżyć ten dzień. Jeśli tak było, a czujecie w swoich sercach, że warto się tym podzielić – wyślijcie do nas maila ze zdjęciem, filmikiem lub dobrym słowem. Niektóre z nich wykorzystamy na naszej stronie i fanpage'u. Dobrze, że jesteście!
[email protected]

Partner strategiczny:


Pozostali partnerzy projektu: