Do Bożego Narodzenia zostało 19 dni!

Niedziela - 6 grudnia!

Roraty

UWAGA! Dzisiaj – godz. 20:00 – spotkanie z zespołem niemaGotu! Transmisja live! Zapraszamy!

 

Dzisiaj wieczorem połączymy się online z zespołem Holyweek, ale zanim to nastąpi zobaczcie, jak do rorat i projektu Holyweek zaprasza nas jedna z rodzinek:

 

Miernik światła

Dzisiaj w mierniku dobra będzie kilka wiadomości, bardzo miłych i pięknych. Znajdą się również kolejne propozycje czynienia dobra. Zawsze chwytają nas one za serce, wzruszają. Każdy z nas może jednak pomagać, a przez to czynić świat piękniejszym.

 

 

Uporządkujemy to w kilku punktach:

1. Jesteście wspaniali! Udało nam się pomóc małej Sandrze. Nasza skrzyneczka zebrała ponad 2600 zł i to tylko i wyłącznie dzięki Wam! Skrzynka będzie czynna do Świąt Bożego Narodzenia, a więc jeśli będziecie chcieli ją komuś polecić, to będzie taka okazja.

Pomoc dla Sandry

2. Ksiądz Arcybiskup zachęca nas, aby we wspomnienie św. Mikołaja łączyć się na szczególnej modlitwie za chore dzieci. Zerknijcie, co do nas napisał. Możecie włączyć to do modlitewnej skrzynki – modlitewna skrzynka.

List Księdza Arcybiskupa z prośbą o mikołajkową modlitwę

Wirtualna skrzynka intencji

3. Niebawem zbliża się uroczystość 8 grudnia. To szczególny dzień, w którym wpatrujemy się w Maryję. W tym dniu jest szansa zaadoptować duchowo dziecko. Przemyślcie tę sprawę rodzinnie. Być może to okazja do wspólnej „dziesiąteczki” różańca przez najbliższe 9 miesięcy? We wtorek pojawią się potrzebne do tego materiały i postaramy się połączyć live. Szczegóły niebawem na naszym fanpage na Facebooku.

 

Księga Tradycji

Każde dziecko w adwencie, czeka na ten dzień, kiedy przychodzi do nas Św. Mikołaj. Ale czy wiecie kto to jest naprawdę?

Św. Biskup Mikołaj (ten prawdziwy) mówi nam o wiele więcej niż tylko o prezentach. To potężny święty człowiek, żyjący w III i IV wieku po Chrystusie w Azji Mniejszej.

Powstało o nim wiele legend, które cieszą i podnoszą na duchu wszystkich ludzi. To wspaniały przyjaciel dzieci i dorosłych. Pełny miłości i zrozumienia, który w trudnych chwilach nie wymawia się brakiem czasu, bólem głowy lub przepracowaniem, lecz wciąż wyciąga do nas pomocną dłoń. Jako biskup Mirry wyszukiwał osoby, które doświadczały różnorakich problemów. Potajemnie, najczęściej nocą, podrzucał im pieniądze, ubrania, lekarstwa i pożywienie.

Najbardziej znana opowieść mówi o tym, jak wchodząc na dach domu, w którym mieszkał ojciec samotnie wychowujący trzy dorastające córki, wrzucił przez komin lub okno worek ze złotymi monetami, które zapewniły dziewczętom utrzymanie.

 

Konkurs

Dzisiaj niedziela, a więc trzeba sobie troszeczkę odpocząć. Dziękujemy Wam za dotychczasowe zmagania – jesteście niesamowici! Pamiętajcie jednak o polubieniach Waszych na fanpage Holyweek.

Kochani! Po otrzymanych od Was wiadomościach doszliśmy do wniosku i myślimy, że zbierane pod zdjęciami polubienia będą osobnym konkursem. Nie wszyscy lubią się „prosić” o polubienia; nie wszyscy też mają tylko znajomych na Facebook. Powstał zatem pomysł, aby zdjęcia były osobnym konkursem. Myślimy, że przyjmiecie to z radością. Trzy zdjęcia z największą liczbą polubieni otrzymają ciekawe nagrody. Polubienia zbieramy do godz. 22:00. Zdjęcia są wstawione w losowej kolejności.

Dla zrelaksowania się zerknijcie dzisiaj na transmisje online zespołu niemaGOtu, gdzie pojawi się konkursowe pytanie, dzięki któremu będzie można wygrać nową płytę tego zespołu z autografami i dedykacją. Posłuchajcie też ścieżki dźwiękowej Świątecznej Pieśni, która znajduje się poniżej!

 

Pieśń świąteczna
Czas oczekiwania nie może obyć się bez pięknej melodii. W świąteczny nastrój wprowadzi nas zespół niemaGOtu, póki co w tylko w wersji instrumentalnej, ale niebawem...


Podziel się sobą!
Bardzo dziękujemy Wam za wspólne tworzenie projektowej rodziny! Mamy nadzieję, że zamieszczone na stronie materiały pozwoliły Wam lepiej przeżyć ten dzień. Jeśli tak było, a czujecie w swoich sercach, że warto się tym podzielić – wyślijcie do nas maila ze zdjęciem, filmikiem lub dobrym słowem. Niektóre z nich wykorzystamy na naszej stronie i fanpage'u. Dobrze, że jesteście!
[email protected]

Partner strategiczny:


Pozostali partnerzy projektu: